logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
59
1
2

Bliski wschód, daleki zachód

"Nasrine" od piątku w kinach

Dodano: 24.07.2014, Aktualizacja: 25.07.2014

"To historia o młodej dziewczynie, która musi stawić czoła przeciwnościom losu, czyli o tym przez co przechodzi bardzo wielu ludzi, w szczególności tych, którzy emigrują, opuszczają rodzinne domy i muszą zmierzyć się z traumami i wspomnieniami żyjąc za granicą. To historia o mnie samej. To historia wielu osób, które znam" – podkreślała w wywiadach Tina Gharavi, której nominowany do nagrody BAFTA debiut "Nasrine" od piątku w naszych kinach.

Film otwiera scena, w której widzimy młodych ludzi na motorze, jadących przez Teheran. Dziewczyna filmuje ludzi i miasto wokół. Radosna atmosfera szybko jednak się kończy i reżyserka boleśnie przypomina nam, że to tylko iluzja. Młodzi zostają zatrzymani przez policję, dziewczynę zabierają na komisariat, gdzie jest molestowana, prawdopodobnie zgwałcona. Tak poznajemy Nasrine. Rodzice dziewczyny postanawiają wysłać ją oraz jej brata, Alego, do Wielkiej Brytanii. Łatwo się domyślić, że świat Zachodu nie jest rajem dla nielegalnych irańskich imigrantów: Ali łapie się każdej pracy, Nasrine próbuje się uczyć, ale początkowo nie może odnaleźć się wśród dyskryminującej ją szkolnej młodzieży. Sceny irańskie Gharavi kręciła w tajemnicy, a film został przemycony do Wielkiej Brytanii. Plan zdjęciowy specjalnie został zaaranżowany w taki sposób, by w razie kontroli ekipa filmowa...   ( Pozostało znaków: 3737 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 194904   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku