logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
92
3
9

Kamaliya: nie zmienię przekonań dla kariery

Korespondencja z Londynu

Dodano: 25.06.2014, Aktualizacja: 25.06.2014

Kolejny głos poparcia w walce o prawa osób homoseksualnych w Rosji i na Ukrainie? "Nie zmienię przekonań nawet jeśli ucierpi na tym moja kariera" - powiedziała ukraińska gwiazda muzyki pop Kamaliya, która w ostatni weekend wystąpiła podczas parady w Berlinie. O artystce pisze z Londynu Andrew Wrobel.

- Andrew Wrobel - "W życiu jest tyle innych trudności i przeszkód, nie ma więc powodu, żeby dodatkowo utrudniać innym życie, szczególnie wtedy, kiedy się kochają" - mówi Kamaliya, ukraińska gwiazda pop podbijająca Europę, która aktywnie walczy o prawa gejów i lesbijek, szczególnie na Ukrainie, gdzie są oni postrzegani jako obywatele trzeciej kategorii. Kamaliyę z “tęczowym” lakierem na paznokciach spotykam w Warszawie. Zatrzymała się tu na chwilę w drodze do Berlina, gdzie następnego dnia wystąpiła z okazji Christopher Street Day, odbywającej się co roku parady osób LGBT, organizowanej z okazji upamiętnienia wydarzeń z 27 czerwca 1969 roku, kiedy policja przeprowadziła nalot na gejowski pub Stonewall Inn ...   ( Pozostało znaków: 3032 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 194829   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kamaliya: nie zmienię przekonań dla kariery Kamaliya (Fot. Kasia Marcinkiewicz)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku