logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
147
11
35

Czy Eurowizją rządzi homolobby?

Felieton

Dodano: 16.05.2014, Aktualizacja: 16.05.2014

Wygrana austriackiej drag queen nadal zadziwia Europę, ale głównie w jej wschodniej części stała się sprawą na tyle obsesyjną, że producenci golarek zacierają ręce na myśl o dużym zysku. W szoku zapewne są i Austriacy, ale nie ze względu na postać Conchity Wurst (artystka była w kraju znana i lubiana jeszcze przed udziałem w konkursie, jej wygraną pochwalił sam prezydent kraju), ale na fakt, że ostatni raz tak ogromny sukces eurowizyjny odnieśli w… 1966 roku! Najbardziej zbulwersowani sprawą wydają się być jednak – tu niespodzianka! – Polacy, którzy nie dość, że przez kilka minut musieli patrzeć na „babę z brodą”, to jeszcze w finale zostali ograbieni przez jurorów ze 100 punktów.

Eurowizja – co roku ogłaszana ostoją kiczu – stała się „głównym nurtem kultury” (słowa te w programie „Kropka nad i” ku zdziwieniu prowadzącej wypowiedziała posłanka Wróbel), a przede wszystkim zaskakującym elementem kampanii przed zbliżającymi się wyborami. Trudno bowiem myśleć o gospodarce, finansach i rozwoju, kiedy międzynarodowy festiwal muzyczny wygrał gender. I choć Europejczycy z Zachodu już kilkanaście lat temu złapali trochę dystansu do Eurowizji, w Polsce temat potraktowano śmiertelnie poważnie. Sytuację tę do serca w...   ( Pozostało znaków: 2300 )
dop Autor: dop Wielbiciel i obserwator Eurowizji Dawny współredaktor jednej ze stron o tematyce eurowizyjnej.
Autor tekstu na Queer.pl o tęczowej stronie Eurowizji.


Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 194726   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czy Eurowizją rządzi homolobby? Conchita Wurst z eurowizyjną nagrodą po powrocie do domu (Fot. za: facebook.com/ConchitaWurst)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku