logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
341
3
18

Popieram. Bo z moją Obcą chcę spędzić resztę życia

Echa nowej akcji na rzecz związków partnerskich

Dodano: 18.04.2014, Aktualizacja: 20.10.2014

We wtorek ruszyła nowa kampania społeczna Popieram Związki, która ma zwrócić uwagę na potrzebę wprowadzenia w Polsce instytucji związków partnerskich. Kilkaset zdjęć i wpisów na stronie akcji, komentarzy w mediach społecznościowych – i przede wszystkim ponad 40 tys. wyświetleń spotu "Najbliżsi Obcy", reklamującego kampanię. Będzie lepiej?

Krótki (90 sekundowy) spot mówi o rodzinie, bliskości, intymności, wzajemnej odpowiedzialności oraz ich zderzeniu z polską rzeczywistością – osoby pozostające w związkach partnerskich w świetle polskiego prawa są dla siebie zupełnie obce. Jednocześnie, jest pierwszą w Polsce profesjonalnie wyprodukowaną kampanią wideo na temat związków partnerskich. Koncepcję kreatywną przygotowała agencja reklamowa LOWE GGK znana między innymi z zeszłorocznej kampanii Rodzice, Odważcie się Mówić, oraz dom produkcyjny Rochstar Prime Time. Reżyserowała Karolina Lewicka (Związek Filmowy Konkubinat). Główną rolę w kampanii gra Magdalena Benek.

"Film ten, rozpowszechniany w mediach społecznościowych, dotrze do setek tysięcy użytkowników, a przykład osób publicznych popierających naszą akcję zachęci je do stworzenia na tej stronie internetowej galerii własnych zdjęć oraz imiennej księgi wpisów. Wszystko to razem, w połączeniu z oddźwiękiem medialnym, pokaże nam samym - obywatelom naszego kraju, ale również decydentom odpowiedzialnym za kształtowanie systemu społeczno-prawnego - jak wielka jest potrzeba wprowadzenia w Polsce instytucji związków partnerskich" – przekonuje na stronie akcji Kampania Przeciw Homofobii.Na stronie PopieramZwiazki.pl jest już ponad 130 zdjęć i ponad 270 wpisów. Nie brakuje zdjęć par jednopłciowych, różnopłciowych, wspierających mam i rodzin. Jako jedno z pierwszych pojawiło się zdjęcie Darka Paczkowskiego z rodziną, inicjatora akcji "Związki partnerskie nie są dla nas zagrożeniem". "Od początku kibicujemy związkom partnerskim, mamy przyjaciół, współpracowników wśród gejów i lesbijek, także wieloletnie pary żyjące w konkubinacie. Znamy temat, znamy ludzi. Brałem udział w marszach i paradach, angażowałem się m.in. w Dni Równości i Tolerancji w Poznaniu, gdzie wciągałem w wydarzenia osoby z różnych środowisk np. niewidomych, czy ludzi z autyzmem, żeby szerzej pokazać problem ludzi wykluczonych na rożne sposoby. Wszyscy musimy się wspierać i współdziałać” - mówił w rozmowie z naszym portalem rok temu Paczkowski, a jego żona dodawała: „Warto wspierać inność i różnorodność, fajnie tworzyć świat, w którym ludzie są otwarci na inność, wtedy wielu ludziom będzie łatwiej. Jeżeli któreś z moich dzieci będzie w związku jednopłciowym, to chciałabym, żeby to było coś normalnego, żeby ludzie podchodzili do tego zwyczajnie”.


Fot. Lucjusz Cykarski

Pojawiła się także wspierająca mama:Na stronie akcji nie brakuje też wzruszających i czasem zaskakujących komentarzy.

Popieram. Bo z moją Obcą chcę spędzić resztę życia.

Jestem całym sercem za związkami partnerskimi. Chciałabym aby ludzie zrozumieli potrzebę bliskości, której przecież każdy z nas szuka. Osoby homoseksualne mają takie samo prawo do szczęścia jak heteroseksualne. Bądźmy z nimi. Bądźmy wolni od uprzedzeń!

Popieram związki. Chcę aby mój syn był szczęśliwy bez żadnych ograniczeń.

Jestem hetero - inni nie muszą :)

Jestem na TAK! Chcę by moja kobieta w końcu przyznała się światu, że mnie kocha. Chcę by czuła się bezpieczna. Chcę by mogła z dumą mówić, że jest z drugą kobietą. Chcę bez obaw tworzyć z nią związek! Chcę byśmy wzajemnie decydowały o swoich sprawach, tak jak to jest w małżeństwie.

Marzę o tym, żeby moi przyjaciele żyjący od wielu lat w szczęśliwych związkach mogli je zalegalizować. Cieszyłabym się i świętowała razem z nimi.

Mam męża, dziecko. Co więc obchodzą mnie związki partnerskie? Obchodzą, ponieważ wielu moich znajomych muszą żyć nie mając praw które mam ja i mój mąż. Mimo, że kochają tak samo.
Poparcie dla akcji wyrazili także Kora, Andrzej Mleczko, Katarzyna Nosowska, Maja Ostaszewska, Natalia Siwiec, Maciej Stuhr, Dorota Wellman oraz Jacek Żakowski. Wiele znanych osób udostępniło na swych stronach facebookowych spot, w tym m.in. Maria Sadowska i Dorota Zawadzka, która odważnie polemizowała z internautami, nie ukrywającymi swojego zniesmaczenia.


Negatywnych komentarzy nie zabrakło także i na naszym portalu. Krytykowaliście wykonanie, dobór aktorek, czy nawet przesłanie. Większość chwaliła jednak pomysł.

My zachęcamy do włączenia się, dzielenia filmikiem i przekazywania dalej! #PopieramZwiazki!Akcję, we współpracy z Partnerstwem dla Związków, przygotowała Kampania Przeciw Homofobii.
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (18)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
-nowhere- (?) 21.04.2014 11:00
Może i nie zależy od papierka ale zdażają się różne sytuację w życiu choćby ktoś bliski trafi do szpitala to nie dostanie się informacji o stanie zdrowia tej o soby bo nie jest się z rodziny. Stąd ten obcy tak mi się wydaje ;)

noclue:
Wszystko fajnie, ale tytuł? "Popieram związki partnerskie, bo z moją obcą chcę spędzić resztę życia". Można się zasugerować, że bez rzeczonych związków partnerskich niemożnością jest spędzić z kimś całego życia. To chyba zależy od miłości a nie papierka?
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
noclue (28) Łódź 20.04.2014 18:17
Wszystko fajnie, ale tytuł? "Popieram związki partnerskie, bo z moją obcą chcę spędzić resztę życia". Można się zasugerować, że bez rzeczonych związków partnerskich niemożnością jest spędzić z kimś całego życia. To chyba zależy od miłości a nie papierka?
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 2
Nikita_001 (?) 19.04.2014 7:19
swietna kampania, doskonaly pomysl i bardzo dobra realizacja; oczywiscie poszlo dalej na fb :)
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
Rainbowdash95 (23) Szczecin i okolice 19.04.2014 0:48
Już udostępniłąm, zalajkowałam niedługo wrzuce zdjęcie :D Akcja super i wkoncu ciekawy filmik promujący.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
Igoś (28) Warszawa 04.05.2015 12:15
Marzę o dniu, w którym nasza 'góra' państwa podpisze ten cholernie ważny świstek ;)
alhena (38) Bydgoszcz 09.05.2014 13:43
Istnieje wciąż WOLNOŚĆ ZARĘCZYN---w naszej tradycji wręcz nierozerwalny stan przed zaślubinami ---- więc zaręczajcie się w świetle naszej kultury macie do tego prawo :)
Biuro   dodane przez Facebooka 25.04.2014 11:50
:-)
Paulina   dodane przez Facebooka 25.04.2014 11:15
bez względu na orientację!
Impuls (23) Gravesend 24.04.2014 21:44
Słuchajcie, pojawił się artykuł na Media2.pl. Polecam przeczytać i poklikać plusy i minusy przy odpowiednich do tego komentarzach ;)
http://media2.pl/reklama-pr/110673-Wyraz-poparcie-dl(...)deo.html
mmachine_love (102) warszawa 22.04.2014 17:36
dajcie sobie spokoj ze zwiazkami bo to jest dość infantylne….

IDEĄ nie są zwiazki a dziedziczenie itd - czyli wskazanie kogoś komu przekazujemy jakieś wartośći … po co od razu pchać związki … wartością są same relacje

po co pchać sie z sexualnośćią!!!! związkami itp.

wystarczy coś takiego jak wskazanie osoby, bo co maja powiedzieć osoby ASEXUALNE!!:D


po co pchać do tego koryta związki, sexualne preferencje, śłuby itp gówna :) hehe

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku