logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
200
24
50

Krzywym okiem: Tragedia narodowa

Felieton Witolda Jabłońskiego

Dodano: 07.11.2013, Aktualizacja: 07.11.2013

Krytyk filmowy starszej generacji, Zdzisław Pietrasik, omawiając dla TVN filmy konkursowe na festiwalu w Gdyni, stwierdził, że wszystkie opowiadają o polskich nieszczęściach. I tak, nagrodzone nie tylko na tym festiwalu, głośne już „Płynące wieżowce” to jego zdaniem opowieść o nieszczęściu faceta, który mając dziewczynę zakochał się w chłopaku. Czy rzeczywiście zakochanie się w drugim człowieku, zwłaszcza odwzajemnione, należy rozpatrywać w kategorii nieszczęścia?

- Witold Jabłoński - Filmu jeszcze nie widziałem, lecz na ile mogłem się zorientować z materiałów promocyjnych i licznych dyskusji, jakie wywołał, główny bohater jest biseksem, miotającym się między ukochaną, z którą żyje już jakiś czas, a świeżo poznanym – o zgrozo! – ukochanym. Konflikt jest zatem przede wszystkim w nim samym i bez wątpienia stanowi problem dla obojga partnerów przystojnego pływaka. Wiadomo, biseks element niepewny, nigdy nie wiadomo, jaka orientacja w danej chwili przeważy i pociągnie go w stronę przeciwną… Dawno, niestety, minęły czasy, kiedy wielcy panowie obdzielali swymi afektami na równi piękne kurtyzany, jak i urodziwych paziów, nie czyniąc z tego zbyt wielkiej tragedii. Obecnie lepiej być zdeklarowanym gejem albo hetero, tym bardziej, że ludzie uwielbiają innych szufladkować, a dążenie do hedonistycznej ...   ( Pozostało znaków: 3580 )
Witold Jabłoński Autor: Witold Jabłoński Pisarz, dziennikarz, redaktor Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Dwa następne lata był sekretarzem Jerzego Andrzejewskiego. Pracował w Domu Teatru Łódzkiego Domu Kultury (1983/84), Teatrze Nowym, Wydawnictwie Łódzkim, a w 1988 roku ukazała się jego debiutancka powieść, „Gorące uczynki”. W latach 1991/1995 utrzymywał się wyłącznie z pisania: tworzył wówczas serie popularnych biografii, pastisze powieści egzotycznych (wspólnie z Maciejem Świerkockim) i pastisz dalszego ciągu Trędowatej. Był pracownikiem "Gazety Wyborczej - Łódzkiej" i redaktorem prowadzącym dodatek Tygodnik Kulturalny "Verte”. Publikuje również eseje filmowe w miesięczniku "Kino". Był dyrektorem Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Łodzi, a od marca 1999 r. dyrektorem Śródmiejskiego Forum Kultury. Autor m.in. cyklu „Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer”, horroru fantastycznego „Dzieci Nocy” oraz „Kochanka Czerwonej Gwiazdy”.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 194247   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku