logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
57
0
9

Lesbijki na emeryturze, geje na tacierzyńskim

Ranking filmów z IV LGBT Film Festiwalu

Dodano: 07.05.2013, Aktualizacja: 07.05.2013

Za nami największe święto kina LGBT w Polsce, czyli IV LGBT Film Festival, który odbył się w sześciu miastach (Warszawa, Łódź, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Katowice). Jak było?

- Mariusz Kurc - Oto mój osobisty ranking festiwalowych filmów. Na ile różni się od Waszego? 14. „I do” (reż. G. Gaylord, 2012) Mocno zagmatwana historia Jacka, który po śmierci brata pomaga szwagierce wychować jej córeczkę. A potem poznaje przystojnego Hiszpana… Może i słuszny film (właściwie na pewno słuszny), ale fabuła jak 50 odcinków gejowskiej wersji „Mody na sukces” razem wziętych, aktorstwo drewniane, a finalne przesłanie jednak niejasne. Strona filmu w Queerotece. 13. „I want your love” (reż. T. Mathews, 2012) Jesse żegna się z przyjaciółmi – za parę dni opuści Los Angeles i wyjedzie do rodzinnego Ohio. Kilka rozmów, trochę (śmiało pokazanego) seksu. Jedno i drugie niezbyt ekscytujące. Strona filmu w Queerotece. 12. „Mosquita i Mari” (reż. A. Gerrero, 2012) Dwie nastolatki, które mają się ku sobie – czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie? Akcja toczy się na tyle niespiesznie, że pytanie przestaje interesować. Strona filmu w Queerotece. 11. „Upadek anioła” (2011) oraz „Annemarie Schwarzenbach Duende” (2011) (reż. M. Kubiak) Małga Kubiak, czyli nurkujemy do undergroundu. W „Upadku anioła” mamy gejowski seks i historię Yukio Mishimy - japońskiego pisarza, który popełnił harakiri. „AnneMarie…” to mocno awangardowa biografia niemieckiej artystki z pierwszej połowy XX wieku. Film dostępny na outfilm.pl 10. „Izrael – geje z Ziemi Obiecanej” („Undressing Israel”, reż. M. Lucas, 2012) Laurka dla Izraela wystawiona przez Michaela Lucasa, króla gejowskiego porno, który sam sfinansował i wyprodukował ten dokument. Lucas, rosyjski Żyd od lat mieszkający w Nowym Jorku, pokazuje Izrael jako kraj gay-friendly, w którym Parady Równości są tłumne, a gejowskie pary coraz częściej decydują się na dzieci (rodzone przez surogatki). Strona filmu w Queerotece. Film dos...   ( Pozostało znaków: 7808 )
Mariusz Kurc Autor: Mariusz Kurc Stały publicysta Queer.pl, redaktor naczelny pisma „Replika”, członek Kampanii Przeciw Homofobii i Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich Z Krzysztofem Tomasikiem prowadzi w radiu TOK FM audycję "Lepiej późno niż wcale" o tematyce LGBT, z Bartoszem Żurawieckim prowadzi Klub Filmowy LGBT w Krytyce Politycznej w Warszawie.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193712   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku