logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
194
2
10

Milion odcieni geja

Inspirujący wykład TED

Dodano: 04.04.2013, Aktualizacja: 04.04.2013

W styczniu na stronie TED.com pojawił się wykład fotografki i artystki iO Tillet Wright, pomysłodawczyni projektu „Self Evident Truths”, portretujący Amerykanów, którzy „nie czują się w 100 proc. hetero”. „Pięćdziesiąt odcieni homoseksualności” (Fifty shades of gay) – bo taki tytuł ma wykład, stawia pytania, które także i u nas są ważne. Czy widoczność jest kluczem? Jak rozbudzić empatię w ludziach? Czy powinniśmy zacierać różnice między nami, czy wręcz przeciwnie – podkreślać je?

TED – czyli Technology, Entertainment and Design to cykl konferencji organizowanych przez amerykańską fundację Sapling Foundation. Każdy z zaproszonych gości ma 18 minut na przedstawienie „idei wartych rozpowszechniania”. Wykłady, w których udział wzięli m.in. Bill Gates, Richard Dawkins, Naomi Klein, cieszą się ogromną popularnością na całym świecie – także w Polsce. Polskie edycje odbyły się m.in. w Warszawie i Krakowie. Zapisy wideo można oglądać na stronie TED oraz na YouTube.com. Wykład iO Tillet Wright odbył się w cyklu TEDxWomen. Wright wychowała się w Nowym Jorku w artystycznej dzielnicy. „Jednym z błogosławieństw mojego nieortodoksyjnego dzieciństwa było to, że nie kazano mi się określać w jakiejkolwiek kwestii. Pozwolono mi być sobą, dorastać i zmieniać się w dowolnym memencie” – podkreśla Wright. W wieku 6 lat iO zdecydowała, że zostanie chłopcem – i tak funkcjonowała do 14 roku życia. Wtedy też zakochała się w dziewczynie, kilka lat później w chłopaku. Nawiązując do debaty wokół Propozycji 8 w Kalifornii, któ...   ( Pozostało znaków: 4445 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193617   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Milion odcieni geja Fot. za: ted.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku