logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
17
0
0

1% dla Huberta

Dodano: 18.01.2013, Aktualizacja: 18.01.2013

Hubert od 4 lat przykuty jest do łóżka - możesz pomóc w jego leczeniu!

Blisko cztery lata temu Hubert Maj - prezenter wiadomości innastrona.tv, nasz współpracownik oraz dobry przyjaciel - musiał poddać się operacji usunięcia tętniaka zdiagnozowanego w jego mózgu. Bardzo trudna operacja i kilkutygodniowa śpiączka poważnie uszkodziły zdrowie 24-latka. Wiele wskazywało na to, że kontakt z Hubertem nie będzie już możliwy i że na zawsze pozostanie przykuty do łóżka. Dziś - dzięki niesamowitej pracy rodziny i bliskich, całej rzeszy specjalistów oraz oczywiście ogromnego wysiłku samego Huberta - nasz przyjaciel jest w stanie nawiązać kontakt z otoczeniem i mówi coraz pełniejszymi zdaniami, rozpoznaje bliskie osoby i... potrafi obsługiwać telefon komórkowy (dzwoni głównie do swojej przyjaciółki Ani, swojego partnera i siostry). Kolejne wyzwanie to umożliwienie mu samodzielnego siedzenia a kiedyś może nawet poruszania się.

Obecnie cały czas poddawany jest rehabilitacji i zajęciom z neuropsychologiem, które nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ich miesięczny koszt to około 10 000 zł. Hubert jest osobą leżącą, wymaga stałej 24-godzinnej opieki. Dotychczasowe wysiłki sprawiły, że nasz syn mówi pojedyncze słowa. Uraz mózgu ma dla Huberta tragiczne konsekwencje. Rozwijające się skostnienia pozaszkieletowe zniszczyły mu oba stawy biodrowe i odebrały szansę na chodzenie. W styczniu i w lutym 2010 przeszedł dwie operacje stawów biodrowych, a czekają go kolejne. Ponieważ jest to trudne i nietypowe schorzenie, potrzebne są drogie konsultacje zagraniczne. Mamy jednak głęboką nadzieję, że dzięki tym operacjom nasz syn będzie mógł siedzieć. Nieodzowna jest również dalsza rehabilitacja i pomoc neuropsychologa.

Nie publikujemy jego aktualnych zdjęć, aby uszanować jego prywatność. Wiemy, że wolałby pokazać się tak jak na poniższym klipie :) My też marzymy o tym, aby ujrzeć go znów w takiej formie. Pomóżmy. Dziękujemy!

Autor: Brak informacji

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
1% dla Huberta 1% dla Huberta 1% dla Huberta
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku