logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
34
4
8

Piękna katastrofa

„Na zawsze Laurence” Xaviera Dolana

Dodano: 09.11.2012, Aktualizacja: 09.11.2012

Xavier Dolan, cudowne dziecko kina LGBT, wszedł w nową fazę: stał się nieznośnym nastolatkiem kina LGBT. I jak to nastolatek – zaczął sprawiać problemy. Po dwóch znakomitych filmach, „Zabiłem moją matkę” i „Wyśnione miłości”, najwyraźniej postanowił poeksperymentować. Do tego dostał chyba sporo większy budżet – przynajmniej tak to widać na ekranie. Zaszalał więc i stworzył dzieło, które okazuje się tak zwaną „piękną katastrofą”. Skrojony z epickim rozmachem film miał zapewne zapierać dech w piersiach wysublimowanym pięknem, tymczasem po jakimś czasie zaczyna nużyć, zwłaszcza że trwa ponad dwie i pół godziny.

Xavier Dolan, cudowne dziecko kina LGBT, wszedł w nową fazę: stał się nieznośnym nastolatkiem kina LGBT. I jak to nastolatek – zaczął sprawiać problemy. Po dwóch znakomitych filmach, „Zabiłem moją matkę” i „Wyśnione miłości”, najwyraźniej postanowił poeksperymentować. Do tego dostał chyba sporo większy budżet – przynajmniej tak to widać na ekranie. Zaszalał więc i stworzył dzieło, które okazuje się tak zwaną „piękną katastrofą”. Skrojony z epickim rozmachem film miał zapewne zapierać dech w piersiach wysublimowanym pięknem, tymczasem po jakimś czasie zaczyna nużyć, zwłaszcza że trwa ponad dwie i pół godziny. Ale i tak warto się wybrać do kina. To pierwsze podejście Dolana do arcydzieła. Nieudane, ale interesujące. Xavier tym razem dał się ponieść fantazji i chyba aż za bardzo uwierzył we własny geniusz. Laurence i Fred Laurence Alia (Melvil Poupaud, znany m.in. z roli umierającego na raka geja w filmie „Czas, który odchodzi” Francois Ozona) jest przystojnym mężczyzną po trzydziestce. Pracuje jako wykładowca literatury. Od kilku lat ma dziewczynę Fred (Suzanne Clement) – jej osobowość jest równie oryginalna i ekscentryczna jak imię. Pewnego dnia Laurence mówi Fred, że tak naprawdę jest kobietą i chciałby żyć w zgodzie ze swoją płciową tożsamością. Fred jest kompletnie zaskoczona, Laurence wydaje się zdecydowany. Widać, że wszystko ...   ( Pozostało znaków: 5833 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187146   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Piękna katastrofa "Na zawsze Laurence" (Fot. Shayne Laverdiere)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku