logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
15
0
4

30 lat Madonny

Noc z Królową Popu w Warszawie

Dodano: 06.11.2012, Aktualizacja: 06.11.2012

Gdy 6 października 1982 roku Madonna wydawała swój debiutancki singel "Everybody", zapewne nie wiedziała jeszcze, że przez kolejne 30 lat jej muzyka znacząco wpłynie na światowy show business, a ona sama stanie się inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów, zostanie okrzyknięta jedną z największych postaci naszych czasów i nazwana Królową Popu…

Gdy 6 października 1982 roku Madonna wydawała swój debiutancki singel "Everybody", zapewne nie wiedziała jeszcze, że przez kolejne 30 lat jej muzyka znacząco wpłynie na światowy show business, a ona sama stanie się inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów, zostanie okrzyknięta jedną z największych postaci naszych czasów i nazwana Królową Popu… Wszystko zaczęło się w 1979 roku, gdy przyszła Królowa Popu skłaniała się jeszcze ku karierze tancerki. Spotykała się wówczas z Danem Gilroyem, który wraz z bratem Edem założył grupę The Breakfast Club koncertującą w nowojorskich klubach. Madonna, dla której każdy zarobiony dolar był niemalże jak majątek, szybko dołączyła do zespołu, dzięki czemu po pewnym czasie została zauważona przez Jeana Vanloo oraz Jeana Claude'a Pellerina – łowców talentów dla francuskiej gwiazdy disco Patricka Hernandeza. Za ich namową w maju 1979 roku zamieszkała w Paryżu, gdzie standard jej życia uległ znacznej poprawie, ale występowanie dla francuskich elit w tle kogoś innego nie było tym, o czym marzyła. Kilka lat później Hernandez wspominał w jednym z wywiadów, że wizyta w Europie poza kilkoma znajomościami nie przyniosła Madonnie za wiele. Zachęciła ją jednak do śpiewania i porzucenia kariery tancerki na rzecz kariery piosenkarki. Nic zatem dziwnego, że już w sierpniu powróciła do koncertowania z The Breakfast Club, gdzie po kilku lekcjach ze swoim chłopakiem występowała jako perkusistka. Próbowała także grać na gitarze Eda, jednakże z czasem jej rola w zespole stawała się coraz bardziej znacząca. Początkowo bracia Gilroy byli gitarzystami, Dan również wokalistą, a Angie Smit basistką. Madonna jednak coraz częściej zastępowała Dana przy mikrofonie, a on ją przy bębnach. W końcu na stałe zastąpiła go w roli głównego wokalisty, a nowym perkusistą został Gary Burke. Z kolei Angie opuściła grupę i na gitarze basowej pojawił się Mike Monahan. Wkrótce jednak atmosfera w The Breakfast Club zaczęła się psuć do tego stopnia, że zespół się rozpadł. Dla publiczności Madonna była gwiazdą, a pozostali członkowie towarzyszącymi jej muzykami. Piosenkarka mimo to wspólnie z Garym i Mikiem założyła nowy zespół – Madonna & The Sky. Niedługo później dołączył do nich Stephen Bray, którego Madonna znała jeszcze z Detroit, i już w czwórkę zaczęli tworzyć kolejną formację. Burke chciał, by nazywała się tak, jak frontmanka, ale nie podobało się to nowemu członkowi. Początkowo występowali zatem jako The Millionaires, następnie jako The Modern Dance, aż w końcu przybrali nazwę Emmy (czasem używali także Emmy & The Emmys i Emanon). Grająca nowofalową muzykę g...   ( Pozostało znaków: 11082 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187144   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
30 lat Madonny Okładka singla "Everybody"
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku