logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
31
2
5

Homobiografia

Premiera nowej powieści Alana Hollinghursta

Dodano: 02.10.2012, Aktualizacja: 02.10.2012

Wielbiciel(k)om literatury gejowskiej Alana Hollinghursta przedstawiać nie trzeba. Zasłynął ponad 20 lat temu powieścią „Klub koryncki”, dziś już kultową. Utrzymał poziom „Spadającą gwiazdą”, a w 2005 r. osiągnął literacki parnas, gdy za „Linię piękna” otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę książkową Wielkiej Brytanii – National Booker Prize. Wreszcie, po siedmiu latach oczekiwania otrzymujemy nową powieść Hollinghursta – „Obce dziecko”.

Wielbiciel(k)om literatury gejowskiej Alana Hollinghursta przedstawiać nie trzeba. Zasłynął ponad 20 lat temu powieścią „Klub koryncki”, dziś już kultową. Utrzymał poziom „Spadającą gwiazdą”, a w 2005 r. osiągnął literacki parnas, gdy za „Linię piękna” otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę książkową Wielkiej Brytanii – National Booker Prize. Wreszcie, po siedmiu latach oczekiwania otrzymujemy nową powieść Hollinghursta – „Obce dziecko”. Cecile i George Bohaterami wszystkich dzieł Hollinghursta są homoseksualni mężczyźni i nie inaczej jest w tym przypadku. „Obce dziecko” to napisana z epickim rozmachem rozprawa o stosunku społeczeństwa, głównie wyższych sfer, do homoseksualizmu na przestrzeni niemal całego XX wieku aż po dzień dzisiejszy. „Obce dziecko” składa się z pięciu części, rozgrywających się w różnych latach, ilustrujących przemiany obyczajowe związane z gejostwem. Pierwsza cześć to opis jednego weekendu, który miał miejsce późnym latem 1913 r. Student George Sawle zaprasza przyjaciela, początkującego poetę Cecile’a Valance’a do swego rodzinnego domu, stylowego angielskiego dworku. Cecile jest bardzo przystojny, inteligentny i czarujący. Trudno oprzeć się jego urokowi. Zwłaszcza Daphne, 16-letnia siostra George’a jest pod jego wrażeniem. Prosi młodego poetę o wpis w swoim dzienniku – ten na poczekaniu wymyśla długi wiersz pod tytułem „Dwa akry”. Nikomu, rzecz jasna (!), nie przychodzi do głowy, że George i Cecile to para, a panowie, rzecz jasna, skrzętnie swój związek ...   ( Pozostało znaków: 6484 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187136   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku