logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
42
0
1

Młodzi kochają rewolucje

Rozmowa z Damianem z łódzkiej Fabryki Równości

Dodano: 23.07.2012, Aktualizacja: 13.01.2015

Rzadko występują w telewizji, nie ma ich w prasie, a jednak ich nazwiska powinny być znane naszym czytelnikom i czytelniczkom. Włączają się w swoich miastach w organizację tęczowych imprez, festiwali filmowych, debat dotyczących równości, spotkań, warsztatów. Kim są i dlaczego robią to co robią? Zapraszamy do naszego nowego cyklu, w którym przedstawimy Wam krótkie rozmowy z ludźmi z całej z Polski, którym chce się coś robić dla i ze społecznością LGBT.

Damian Graczyk, prezes zarządu i rzecznik prasowy łódzkiej Fabryki Równości, która przez całe wakacje organizuje Filmowe Lato Równości – wakacyjny festiwal kina LGBT.

Rozmowa z Damianem Graczykiem, prezesem zarządu i rzecznikiem prasowym łódzkiej Fabryki Równości, która przez całe wakacje organizuje Filmowe Lato Równości – wakacyjny festiwal kina LGBT. Trudno w Łodzi zorganizować letnie kino LGBT? Łatwo zorganizować w Łodzi tęczową inicjatywę - klubokawiarnie, kluby, mniejsze lub większe organizacje same się do nas „pchają” jeżeli chodzi o zorganizowanie tęczowej inicjatywy. Większym problemem jest zawsze dobrze dograć program wydarzenia, czy - w przypadku pokazów filmowych - otrzymać prawa do wyświetlenia filmu. Większość dystrybutorów, szczególnie tych „tęczowych” nie ma pieniędzy, żeby nam bezpłatnie udostępniać filmy do pokazywania. Na szczęście z pomocą przyszedł nam Wiktor Morka z Imago Film, oraz Katka Reszke z LogTV - przekazali nam bezpłatne prawa do wyświetlania ich produkcji. Dlaczego akurat letnie kino? Na początku planowaliśmy, że będą to tylko cykliczne pokazy dobrego kina LGBT, zawsze latem w mieście dzieje się najmniej „dużych” wydarzeń. Wcześniej, pod marką KPH Łódź również organizowaliśmy takie spotkania. Po pokazie zawsze był grill i jakieś party integracyjne. W tym roku skupiliśmy się na filmowej oprawie tego wydarzenia. Miało być małym przeglądem, zrobił się z tego festiwal - pojawił się sponsor plakatów...   ( Pozostało znaków: 5492 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187120   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Młodzi kochają rewolucje Marsz Równości w Łodzi, 2012 (Fot. md)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku