logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
36
4

I znowu te zaświadczenia...

Zmiany muszą poczekać

Dodano: 12.07.2012, Aktualizacja: 25.06.2014

Już kilka lat trwa walka o zmianę dyskryminacyjnych praktyk Urzędów Stanu Cywilnego, które odmawiają wydania zaświadczenia osobom chcącym wstąpić w związek jednopłciowy. Wydawało się, że już coś drgnęło, gdy w zeszłym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ujawniło, że w przygotowaniach jest nowy wzór zaświadczenia. Dziś już wiemy, że pracę nad zmianami przerwano. Dlaczego?

Pod koniec czerwca pisaliśmy o interpelacji posła Ruchu Palikota, Roberta Biedronia, do ministra spraw wewnętrznych, Jacka Cichockiego, w sprawie zapowiadanej nowelizacji - o której cisza. Z odpowiedzi podpisanej przez podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Romana Dmowskiego, dowiadujemy się, że „Projekt rozporządzenia zmieniającego ww. rozporządzenie został poddany uzgodnieniom wewnątrzresortowym i konsultacjom społecznym, w ramach których wniesiono liczne uwagi dotyczące zmiany wzoru zaświadczenia. Do ministerstwa wpłynęło również ponad 80 protestów od osób indywidualnych przeciwko zmianie przedmiotowego wzoru. W związku z powyższym podjęto decyzję o konieczności przeprowadzenia dodatkowych ustaleń z Ministerstwem Sprawiedliwości i Ministerstwem Spraw Zagranicznych”. MSW odpisało także, że w związku z tym, że w planach jest rozpoczęcie prac legislacyjnych nad nową ustawą Prawo o aktach stanu cywiln...   ( Pozostało znaków: 3893 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187115   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
I znowu te zaświadczenia... Fot. dzain - (c) Fotolia.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku