logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
15
6
8

43 lata po Stonewall...

Za wcześnie na związki?

Dodano: 06.07.2012, Aktualizacja: 06.07.2012

Związki partnerskie. Pary jednopłciowe. Porozmawiajmy. Tak dobrze nam, Polakom, to wychodzi. Porozmawiajmy. Wszak to bezpieczniejsze od działania. Porozmawiajmy, bo rozmowa do niczego nie zobowiązuje, a może sprawić pozory mnietoobchodzizmu. Wszak pozory to polska dyscyplina narodowa.

Związki partnerskie. Pary jednopłciowe. Porozmawiajmy. Tak dobrze nam, Polakom, to wychodzi. Porozmawiajmy. Wszak to bezpieczniejsze od działania. Porozmawiajmy, bo rozmowa do niczego nie zobowiązuje, a może sprawić pozory mnietoobchodzizmu. Wszak pozory to polska dyscyplina narodowa. Tak przynajmniej przekonuje minister cyfryzacji, Michał Boni. Sugeruje, że rząd winien zajmować się kwestiami ważnymi z punktu widzenia dobra publicznego, a nie "maszerować z najbardziej kontrowersyjnymi flagami". Słusznie. W końcu interes milionów par nie jest ważny w świetle np. rosnących wydatków na biura poselskie. Są rzeczy ważne i ważniejsze, a ludzie równi i równiejsi. Poza tym kontrowersja wymaga nie tylko odwagi, ale i pracy, a ani jedno, ani drugie nie jest zbyt dobrze znane naszym politykom. Zresztą o czym tu mowa? Tabu to wspaniała rzecz, a zaprzeczenie to bardzo wygodny mechanizm obronny. Co ciekawe, Boni swą ostrożność tłumaczy tym, że jest zwolennikiem rozwiązań akceptowanych społecznie. No, tak, w końcu stałe podwyżki podatków czy wydłużenie wieku emerytalnego do niemalże stu lat to rozwiązania szeroko akceptowane społecznie! W zeszłym roku Boni również namawiał...   ( Pozostało znaków: 4914 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187114   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
43 lata po Stonewall... Sejm (Fot. K. Białoskórski)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku