logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
27
2
3

Queerowy Maj w Krakowie

Podsumowanie

Dodano: 22.05.2012, Aktualizacja: 22.05.2012

Spotkania, debaty, wystawy, pokazy filmowe, spektakle, imprezy oraz oczywiście Marsz Równości – za nami kolejna odsłona krakowskiego festiwalu LGBT – Queerowy Maj, który już na stałe wpisał się w kalendarz krakowskich wydarzeń. Działo się tak dużo, że nie było możliwości uczestniczenia (niestety) we wszystkim, ale przeżyjmy to jeszcze raz!

Spotkania, debaty, wystawy, pokazy filmowe, spektakle, imprezy oraz oczywiście Marsz Równości – za nami kolejna odsłona krakowskiego festiwalu LGBT – Queerowy Maj, który już na stałe wpisał się w kalendarz krakowskich wydarzeń. Działo się tak dużo, że nie było możliwości uczestniczenia (niestety) we wszystkim, ale przeżyjmy to jeszcze raz! Marsz na marsz! Nie da się ukryć, że najważniejszym wydarzeniem Queerowego Maja jest zawsze Marsz Równości. W tym roku Marsz przeszedł trochę inną trasą, zaczęliśmy na Placu Szczepańskim, przeszliśmy przez Rynek i ulicą Krakowską doszliśmy do Placu Wolnica, gdzie bezpiecznie i bez incydentów uczestnicy i uczestniczki Marszu mogli rozejść się po uroczych knajpkach, by ukoić pragnienie (pogoda dopisała!). Było kolorowo, głośno i politycznie. Organizatorzy i organizatorki przypomnieli dlaczego Marsz idzie ulicami Krakowa, o co walczymy: edukacja antydyskryminacyjna, nowelizacja Kodeksu karnego poszerzająca go o przestępstwa i mowę nienawiści, przyjęcie ustawy o związkach partnerskich, uregulowanie sytuacji prawnej i poprawy rzeczywistej sytuacji osób transpłciowych, przypomnienie o osobach, które należą do kilku narażonych na dyskryminację grup oraz konieczność prowadzenia przez państwo polityki antydyskryminacyjnej i społecznej. „Różnorodność, solidarność, równość” – to główne hasła sobotniego Marszu Równości, w którym udział wzięło ok. 500 osób. Pojawili się i politycy: prof. Joanna Senyszyn, Anna...   ( Pozostało znaków: 6192 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187100   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Queerowy Maj w Krakowie Marsz Równości w Krakowie 2012 (fot. ro)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku