logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
13
0
1

„Parada” na otwarcie

"O miłości między innymi" w Krakowie

Dodano: 15.05.2012, Aktualizacja: 15.05.2012

Już po raz piąty ruszył w krakowskim Kinie Pod Baranami festiwal filmów o tematyce LGBT pod hasłem „O miłości między innymi”. Świetnie, że w samym sercu małopolski, regionu, który uchodzi za kolebkę społecznego i kulturowego konserwatyzmu, udaje się z powodzeniem po raz kolejny zorganizować przegląd kina mogącego uchodzić za kontrowersyjne, ale zarazem pozwalającego leczyć społeczne fobie i uprzedzenia. Festiwal wrasta nie tylko w historię krakowskich „Baranów”, ale także w kulturalny pejzaż miasta, uzupełnia go i wzbogaca

Już po raz piąty ruszył w krakowskim Kinie Pod Baranami festiwal filmów o tematyce LGBT pod hasłem „O miłości między innymi”. Świetnie, że w samym sercu małopolski, regionu, który uchodzi za kolebkę społecznego i kulturowego konserwatyzmu, udaje się z powodzeniem po raz kolejny zorganizować przegląd kina mogącego uchodzić za kontrowersyjne, ale zarazem pozwalającego leczyć społeczne fobie i uprzedzenia. Festiwal wrasta nie tylko w historię krakowskich „Baranów”, ale także w kulturalny pejzaż miasta, uzupełnia go i wzbogaca. Na otwarciu obejrzeliśmy komedię, serbsko-chorwacko-słoweński film „Parada” opowiadający o organizacji tęczowego marszu w Belgradzie. Był to bez dwóch zdań udany początek, który – miejmy nadzieję – zapowiada równie atrakcyjny ciąg dalszy w postaci kolejnych projekcji. Słowo o samym filmie. Twórcom „Parady” należy się podziw już za samą odwagę. W kraju, w którym prawicowy paradygmat myślenia staje się, co potwierdzają zagraniczni obserwatorzy w Belgradzie, obowiązującym światopoglądem narodu, a organizacje faszystowskie nie nadążają z wyrabianiem nowych legitymacji członkowskich, raczej ryzykownym ruchem było podjęcie decyzji o realizacji filmu tak bezceremonialnie opowiadającego o jednej z najbardziej znienawidzonych mniejszości. Potrzebna była odwaga nie tyle artystyczna, co cywilna, i na szczęście autoro...   ( Pozostało znaków: 5746 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187098   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
„Parada” na otwarcie To już piąta odsłona krakowskiego "tęczowego festiwalu filmowego w Kinie Pod Baranami
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku