logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
35
4
10

Gdzie są geje z tamtych lat?

Krzysztof Tomasik

Dodano: 03.04.2012, Aktualizacja: 31.07.2014

Bardzo się cieszę, że Inna Strona postanowiła rozpocząć dyskusję na temat stosunku do starości wśród społeczności gej-les. Wbrew temu co napisał rozpoczynający debatę Jacek Kochanowski, nie mam wrażenia, że „Problem podwójnego wykluczenia starszych osób homoseksualnych w społeczeństwie jest świetnie opisany w literaturze badań LGBTQ”. Być może autor miał na myśli opracowania zachodnie, w Polsce świadomość czym jest dyskryminacja ze względu na wiek w ogóle funkcjonuje w niewielkim stopniu. Ta debata jest ciągle przed nami, także jeśli chodzi o gejów i lesbijki.

Gdzie są geje i lesbijki 80+? Wiadomo, że czysto teoretycznie gdzieś powinni/powinny być, ale nie mamy o tym żadnego pojęcia. Zresztą co tu mówić o osiemdziesiątkach, skoro w społeczności LGBT w ogóle nie ma żadnej ciągłości pokoleniowej, wśród działaczy i działaczek jest zwyczajnie kilkunastoletnia wyrwa. "Inna Strona" rozpoczęła w styczniu cykl artykułów poświęconych podwójnemu wykluczeniu starszych członków społeczności LGBT. Prosimy o Wasze komentarze. Liczymy na żywą dyskusję. Zapraszamy także na łamy autorów i czytelników, którzy chcieliby opowiedzieć o swoich doświadczeniach. Kolejnym głosem w dyskusji jest artykuł Krzysztofa Tomasika. Bardzo się cieszę, że Inna Strona postanowiła rozpocząć dyskusję na temat stosunku do starości wśród społeczności gej-les. Wbrew temu co napisał rozpoczynający debatę Jacek Kochanowski, nie mam wrażenia, że „Problem podwójnego wykluczenia starszych osób homoseksualnych w społeczeństwie jest świetnie opisany w literaturze badań LGBTQ”. Być może autor miał na myśli opracowania zachodnie, w Polsce świadomość czym jest dyskryminacja ze względu na wiek w ogóle funkcjonuje w niewielkim stopniu. Ta debata jest ciągle przed nami, także jeśli chodzi o gejów i lesbijki. Dotychczas zabierający głos, skupili się na konkretnych kwestiach. Ewa Tomaszewicz pisała o nieobecności starych lesbijek, Jacek Kochanowski wyrokował, że na portalach randkowych można się poczuć starym dzień po 35. urodzinach. Świetnie potrafię sobie wyobrazić, że tak właśnie jest, chociaż wyczuwam w...   ( Pozostało znaków: 6542 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187087   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku