logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
94
2
40

Wyjątkowo ważna ustawka

Premiera „Zupełnie innego weekendu”

Dodano: 26.01.2012, Aktualizacja: 27.01.2015

Gdyby filmy można było opowiedzieć, nie trzeba byłoby ich robić – powiedział kiedyś Krzysztof Kieślowski i miał rację. Opinia ta w przypadku „Zupełnie innego weekendu” – w kinach od piątku, 27 stycznia – wydaje się wyjątkowo trafna. Gdy się o tym filmie opowiada, wypada dość blado, tymczasem podczas seansu człowiek siedzi jak zahipnotyzowany.

Kiedy Russell poznał Glena Russell poznaje Glena w klubie w piątkowy wieczór. Szybka „męska” decyzja i chłopaki lądują u Russella w domu, konkretnie w łóżku. Fajny seks. Budzą się rano i… Nie, sytuacja nie jest niezręczna. Glen nie zbiera pośpiesznie ciuchów, nie wymyka się chyłkiem. Zaczynają gadać i sami się dziwią, że rozmowa się klei. Po południu spotykają się na randkę. Russell ma naturę łagodnego introwertyka. Nie jest typem duszy towarzystwa, ale też nie przeprasza, że żyje - żyje sobie spokojnie, próbując nikomu nie wadzić. Pracuje jako ratownik na osiedlowym basenie. Jest wyoutowany tylko w ściśle określonym gronie przyjaciół. W pracy wysłuchuje barwnych, szczegółowych opowieści kumpli o ich heteroseksualnych podbojach, sam wtedy milczy. Glen lubi rzucać światu wyzwanie, szczególnie jeśli wyczuje homofobię. Outując się rodzicom powiedział: Czy to geny, czy wychowanie – to i tak wasza wina, że jestem gejem – więc musicie sobie z tym poradzić. Lubi pójść do heteryckiej knajpy i zachowywać się w niej swobodnie – z jakiej paki miałby się kryć? Pracuje w galerii, właśnie realizuje swój projekt artystyczny – nagrywa rozmowy ze swymi kochankami. Za ich zgodą. Russell się zgadza, choć Glen uprzedza od razu, że projekt pewnie nie będzi...   ( Pozostało znaków: 5379 )
Mariusz Kurc Autor: Mariusz Kurc Stały publicysta Queer.pl, redaktor naczelny pisma „Replika”, członek Kampanii Przeciw Homofobii i Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich Z Krzysztofem Tomasikiem prowadzi w radiu TOK FM audycję "Lepiej późno niż wcale" o tematyce LGBT, z Bartoszem Żurawieckim prowadzi Klub Filmowy LGBT w Krytyce Politycznej w Warszawie.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187066   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wyjątkowo ważna ustawka "Zupełnie inny weekend" (fot. za: tongariro.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku