logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
182
17
98

To nie jest raj dla starych gejów

Jacek Kochanowski: podwójne wykluczenie

Dodano: 19.01.2012, Aktualizacja: 19.01.2012

Starość wśród gejów zaczyna się dzień po 35. urodzinach. Wiem, bo czas jakiś temu zegar nieubłaganie wybił mi czarną godzinę odejścia w cień. Przed tym strasznym dniem otrzymywałem na portalach randkowych wiadomości o treści „Fajnie wyglądasz!”. Po nim treść się zmieniła: „Fajnie wyglądasz jak na swój wiek!”, „Nie wyglądasz na swoje lata” oraz najbardziej urocze „Świetnie się trzymasz”. Komplement z lekką nutką zdumienia. To geje tak długo żyją?

W naszym społeczeństwie istnieje bardzo konkretny zestaw oczekiwań wobec osób starszych. Aseksualność jest jednym z nich. Jednak przede wszystkim oczekuje się ustąpienia pola młodym i ewentualnie spełnianie wobec młodych funkcji pomocniczych. Taktowne usunięcie się w cień. W społecznościach gejowskich (a lesbijskich chyba też) oczekiwanie to jest spotęgowane. "Inna Strona" rozpoczyna cykl artykułów poświęconych podwójnemu wykluczeniu starszych członków społeczności LGBT. Prosimy o Wasze komentarze. Liczymy na żywą dyskusję. Zapraszamy także na łamy autorów i czytelników, którzy chcieliby opowiedzieć o swoich doświadczeniach. Pierwszym głosem jest artykuł socjologa i wykładowcy UW Jacka Kochanowskiego. Starość wśród gejów zaczyna się dzień po 35. urodzinach. Wiem, bo czas jakiś temu zegar nieubłaganie wybił mi czarną godzinę odejścia w cień. Przed tym strasznym dniem otrzymywałem na portalach randkowych wiadomości o treści „Fajnie wyglądasz!”. Po nim treść się zmieniła: „Fajnie wyglądasz jak na swój wiek!”, „Nie wyglądasz na swoje lata” oraz najbardziej urocze „Świetnie się trzymasz”. Komplement z lekką nutką zdumienia. To geje tak długo żyją? ...   ( Pozostało znaków: 5018 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187065   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku