logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
50
0
12

Nie taka ciota straszna, jak się umaluje

"Lubiewo" w Teatrze Nowym

Dodano: 16.11.2011, Aktualizacja: 25.10.2013

Kilka lat temu, gdy "Lubiewo" królowało na listach bestsellerów a Witkowski był porównywany do Gombrowicza, debiutancka powieść "Michaśki" silnie rozbudzała fantazję twórców filmowych i teatralnych. Media donosiły o projektach ekranizacji "Lubiewa" a Teatr Rozmaitości rozpoczął w 2006 roku pracę nad inscenizacją "Wielkiego Atlasu Ciot Polskich". Żaden z tych ambitnych projektów nie doczekał się realizacji. Wskrzeszeniem "Lubiewa" zajął się Piotr Sieklucki - dyrektor Teatru Nowego.

- Radek Oliwa - Udało mu się namówić do współpracy krakowskiego aktora Pawła Sanakiewicza oraz Krystynę Czubównę. Sanakiewicz był "gotowy na wszystko", bo Sieklucki opowiadał mu o pomyśle już kilka lat temu. Czubówna była podobno tak bardzo zachwycona klimatem Teatru Nowego oraz sąsiadującego Coconu, że nie trzeba było jej do niczego przekonywać. Brakowało tylko Patrycji. Wielu krakowskich aktorów wyrażało wstępnie zainteresowanie projektem, ale po lekturze "Lubiewa" dziękowali. "Piotr, k..., mam sześćdziesiąt lat, nie mogę grać takich rzeczy" - powiedział jeden z nich. Sieklucki był zmuszony szukać obsady poza Krakowem. Wyzwania zagrania w "Lubiewie" podjął się wrocławski aktor Edward Kalisz. Sieklucki podzielił "Lubiewo" na dwie części. Premiera pierwszej odbyła się 5 listopada w Teat...   ( Pozostało znaków: 3388 )
Radek Oliwa Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa


Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187045   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nie taka ciota straszna, jak się umaluje Paweł Sanakiewicz i Edward Kalisz (fot. R. Oliwa)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku