logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
53
1
19

Takie będą Rzeczypospolite...

Korespondencja z Danii

Dodano: 28.10.2011, Aktualizacja: 28.10.2011

W Kopenhadze ma się właśnie ku końcowi 26. już festiwal filmów branżowych, w tym roku debiutujący pod nową nazwą MIX Copenhagen. Oprócz pokazów filmów, koncertów i debat festiwal podjął się jeszcze jednego zadania, mianowicie edukacyjnego. A konkretnie, edukacji młodzieży. Skąd ten pomysł w kraju takim jak Dania?

W Kopenhadze ma się właśnie ku końcowi 26. już festiwal filmów branżowych, w tym roku debiutujący pod nową nazwą MIX Copenhagen. Oprócz pokazów filmów, koncertów i debat festiwal podjął się jeszcze jednego zadania, mianowicie edukacyjnego. A konkretnie, edukacji młodzieży. Skąd ten pomysł w kraju takim jak Dania? Wyniki badania z 2006 roku, przeprowadzonego przez Ministerstwo Zdrowia na reprezentatywnej grupie młodzieży w wieku od 15 do 24 lat, zszokowały społeczność LGBTQ. Okazało się, że aż 53 proc. uważa za ”niewłaściwe” uprawianie seksu z osobą tej samej płci. Wśród osób o innym etnicznym pochodzeniu liczba nieakceptujących sięgała aż 78 proc. A to wszystko w Danii, gdzie związki partnerskie można zawierać od 1989 roku, gdzie Mister Gay sprzed dwóch lat jest na co dzień nauczycielem w gimnazjum i gdzie czyjaś homoseksualność, jak się wydawało, nie robi na nikim wrażenia. Wśród młodzieży jednak robi, ...   ( Pozostało znaków: 3924 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187039   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Takie będą Rzeczypospolite... (c) MAK - Fotolia.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku