logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
55
1
8

Madonna jaka jest, każdy widzi!

Fani o Królowej Popu

Dodano: 30.09.2011, Aktualizacja: 30.09.2011

Można by rzec: „Madonna jaka jest, każdy widzi”. Problem w tym, że każdy z nas ma swój własny punkt widzenia i każdy inaczej postrzega Królową Popu. Nie od dziś wiadomo, że ludzie na całym świecie – także w Polsce – albo ją kochają, albo nienawidzą… Tak jest już od niespełna 30 lat i pewnie tak pozostanie przez jeszcze kilka kolejnych. W końcu nic nie wskazuje na to, by Madonna miała zejść ze sceny, zwłaszcza, że wciąż ma olbrzymią rzeszę fanów – w Polsce również – która tylko czeka aż jej nowa płyta pojawi się w sklepach muzycznych…

Mateusz Zaranek www.UltraMadonna.com Można by rzec: „Madonna jaka jest, każdy widzi”. Problem w tym, że każdy z nas ma swój własny punkt widzenia i każdy inaczej postrzega Królową Popu. Nie od dziś wiadomo, że ludzie na całym świecie – także w Polsce – albo ją kochają, albo nienawidzą… Tak jest już od niespełna 30 lat i pewnie tak pozostanie przez jeszcze kilka kolejnych. W końcu nic nie wskazuje na to, by Madonna miała zejść ze sceny, zwłaszcza, że wciąż ma olbrzymią rzeszę fanów – w Polsce również – która tylko czeka aż jej nowa płyta pojawi się w sklepach muzycznych… Madonna przyszła na świat w 1958 roku. Mając 21 lat zaczęła stawiać pierwsze kroki w muzyce, ale musiały minąć jeszcze 3 wiosny nim świat (a raczej na początku Nowy Jork) o niej usłyszał w 1982 roku. Od tamtej pory Królowa Popu podbija listy przebojów, występuje w filmach (a ostatnio nawet je reżyseruje), pisze książki, reklamuje różne marki i nieprzerwanie gości na łamach prasy na całym świecie. W latach 80-tych była fenomenem, któremu, choć z trudnościami, udawało się czasem przebić przez „żelazną kurtynę”… W czasach PRL-u amerykańskie gwiazdy rzadko gościły w kraju nad Wisłą. Madonna – nigdy. Cóż, komunistyczne władze Polski raczej nie byłyby przychylne wizycie ikony USA. Jej muzyka jednak docierała w jakiś sposób do nas, bowiem singel „Material Girl” w kwietniu 1985 roku dotarł na 14. miejsce listy przebojów Programu III Polskiego Radia. Można powiedzieć, że popularność Królowej Popu z Ameryki rosła w Polsce wraz z albumem „True Blue”, z którego wszystkie single pojawiały się na wysokich pozycjach radiowej „Trójki”, a singel „La Isla Bonita” dotarł nawet do 1. miejsca (co nie powinno chyba nikogo dziwić, gdyż utwór ten do dziś w naszym kraju cieszy się popularnością, a nawet doczekał się coveru w języku polskim w wykonaniu Krzysztofa Antkowiaka). Sam album został wydany nakładem państwowej wytwórni Polskie Nagrania w 1988 roku na płycie winylowej. Na tym samym nośniku pojawiły się także wydawnictwa „Like A Prayer” (w 1989) i „I’m Breathless” (w 1990). Oczywiście, pod koniec lat 80-tych kilka albumów Madonny pojawiło się także na popularnych w naszym kraju aż do początku XXI wieku kasetach magnetofonowych… Ilu...   ( Pozostało znaków: 9584 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187032   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Madonna jaka jest, każdy widzi! Madonna
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku