logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
73
0
32

Wybory 2011: Gdzie są moi przyjaciele?

Za dużo Wikińskiego, za mało Kalisza

Dodano: 18.08.2011, Aktualizacja: 18.08.2011

SLD, tak jak zresztą większość partii lewicowych, kojarzy się z polityką przyjazną ludziom LGBT. To właśnie lewica inicjuje często w innych krajach EU korzystne dla nas zapisy w prawie. Także Sojusz Lewicy Demokratycznej deklaruje zainteresowanie prawami osób nieheteroseksualnych. Najważniejszym chyba jak dotąd posunięciem w tej kwestii było zgłoszenie do laski marszałkowskiej projektu ustawy o umowie związku partnerskiego. To - niezależnie od efektów - bardzo ważny krok, nie można więc mówić, że deklaracje SLD są kompletnie bez pokrycia. Problem polega na tym, że to cienkie pokrycie jest przez część partii konsekwentnie naruszane.

SLD, tak jak zresztą większość partii lewicowych, kojarzy się z polityką przyjazną ludziom LGBT. To właśnie lewica inicjuje często w innych krajach EU korzystne dla nas zapisy w prawie. Także Sojusz Lewicy Demokratycznej deklaruje zainteresowanie prawami osób nieheteroseksualnych. Najważniejszym chyba jak dotąd posunięciem w tej kwestii było zgłoszenie do laski marszałkowskiej projektu ustawy o umowie związku partnerskiego. To - niezależnie od efektów - bardzo ważny krok, nie można więc mówić, że deklaracje SLD są kompletnie bez pokrycia. Problem polega na tym, że to cienkie pokrycie jest przez część partii konsekwentnie naruszane. Ostatnio na tym polu popisał się wiceprzewodniczący klubu SLD Marek Wikiński. Polityk skomentował rezygnację Biedronia z kandydowania z listy SLD słowami "Jestem tak taktowny wobec pana Roberta Biedronia, że aż się obawiam, żebym nie stał się obiektem adoracji z jego strony". Dowcipniś z tego Wikińskiego. Na wieczorze kawalerskim przy kiełbaskach i piwie zgarnąłby za taką uwagę oklaski. Polityk tłumaczy, że zna Biedronia, więc może sobie zażartować. Oczywiście, że może - niech do niego zadzwoni. Na konferencji prasowej c...   ( Pozostało znaków: 4928 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187019   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wybory 2011: Gdzie są moi przyjaciele? Marek Wikiński i Grzegorz Napieralski (fot. wikinski.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku