logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
53
4
17

Wywiady IS: Czeslaw Walek

Czesi, jesteśmy tutaj!

Dodano: 08.08.2011, Aktualizacja: 08.08.2011

Między 10 a 14 sierpnia w czeskiej Pradze odbędzie się pierwszy w historii miasta "festiwal dumy i tolerancji" - Pride. Kulminacją festiwalu będzie parada, która ulicami stolicy Czech przejdzie 13 sierpnia. O tolerancji w Czechach, organizacji gay pride w stolicy - opowiada Czeslaw Walek, prezes organizatora wydarzenia - Prague Pride.

Między 10 a 14 sierpnia w czeskiej Pradze odbędzie się pierwszy w historii miasta "festiwal dumy i tolerancji" - Pride. Kulminacją festiwalu będzie parada, która ulicami stolicy Czech przejdzie 13 sierpnia. O tolerancji w Czechach, organizacji gay pride w stolicy - opowiada Czeslaw Walek, prezes organizatora wydarzenia - Prague Pride. Rozmawiała: Agata Szczuka. Czechy uchodzą generalnie za kraj wielce tolerancyjny, który nie ma problemu z homofobią. Skąd zapotrzebowanie na Gay Pride? Moim zdaniem nie istnieje kraj, któremu pojęcie homofobii byłoby obce. W każdym znajdą się osoby nie mogące znieść „kochających inaczej”. Generalnie rzecz ujmując, Czesi są z natury flegmatykami a ich niekończące się dyskusje na różne tematy nad kuflem piwa mogą sprawiać wrażenie atmosfery tolerancji i wyrozumiałości. Prawda jest jednakże taka, że za wyjątkiem festiwalu filmowego Mezipatra, nie ma żadnej imprezy czy przedsięwzięcia, które miałoby na celu zapoznanie społeczeństwa z mniejszością LGBT. Taka rzeczywistość, w moim przekonaniu, pasuje czeskiemu społeczeństwu: możecie sobie egzystować, byle w swoich klubach w podziemiach. Ostatnie badania przeprowadzone przez Uniwersytet Chicago wykazały, że Czechy są jednym z czterech krajów europejskich, w których stosunek do mniejszości LGBT się pogarsza. Myślę, że powód tkwi właśnie w tym, że mniejszości LGBT nie „pokazują się” w Czechach, nie demonstrują swojej obecności. W konsekwencji stają się dla większości społeczeństwa czymś nieznanym, niepoznanym, obcym. Ktoś ob...   ( Pozostało znaków: 6444 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187016   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady IS: Czeslaw Walek Czeslaw Walek, fot. L. Vacková
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku