logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
89
2
8

Przyczajony heteryk, odkryty gej

Premiera filmu "Debiutanci"

Dodano: 15.07.2011, Aktualizacja: 20.02.2015

Lepiej późno, choćby w wieku 75 lat, zrobić coming out niż wcale.

- Mariusz Kurc - Lepiej późno, choćby w wieku 75 lat, zrobić coming out niż wcale Czyja historia jest ciekawsza? Historia 75-letniego wdowca, który po śmierci żony robi coming out i postanawia wreszcie żyć ze sobą w zgodzie, czyli podrywać facetów, chodzić na parady i urządzać imprezy z nowopoznanymi kumplami gejami, czy może historia dobiegającego 40-tki, ukrywającego się przed "prawdziwym życiem", singla, który poznał właśnie fajną dziewczynę i być może tym razem to właśnie jest "to"? Wydaje się, że ta pierwsza, prawda? Prawdziwa historia smutku Jednak "Debiutanci" opowiadają na pierwszym planie o Oliverze (Ewan McGregor), prawie 40-letnim singlu, a dopiero na drugim o Halu (Christopher Plummer), 75-letnim wdowcu. Oliver to syn, Hal to ojciec. Scenariusz nie wziął się po prostu "z głowy", jest osnuty na prawdziwych wydarzeniach z życia reżysera Mike'a Millsa. Dlatego we wprost niewiarygodną historię ostatnich lat życia Hala jednak wierzymy. I dlatego Oliver, alter ego Millsa, jest na pierwszym planie. "Debiutanci" są przesiąknięci nastrojem pogodnej melancholii. Oliver to typ dość depresyjny, wychowany w mocno depresyjnej rodzinie. Rodzice, z oczywistych względów, nie byli szczęśliwym, kochającym się małżeństwem. Ojciec jakiś nieobecny, odległy z niewiadomych powodów (później już wiadomy...   ( Pozostało znaków: 5590 )
Mariusz Kurc Autor: Mariusz Kurc Stały publicysta Queer.pl, redaktor naczelny pisma „Replika”, członek Kampanii Przeciw Homofobii i Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich Z Krzysztofem Tomasikiem prowadzi w radiu TOK FM audycję "Lepiej późno niż wcale" o tematyce LGBT, z Bartoszem Żurawieckim prowadzi Klub Filmowy LGBT w Krytyce Politycznej w Warszawie.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187009   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Przyczajony heteryk, odkryty gej Christopher Plummer i Ewan McGregor, "Debiutanci" (gutekfilm.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku