logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
55
7
9

Babę zesłał Bóg: Pierwiastek męskości

Panie proszone na scenę

Dodano: 16.02.2011, Aktualizacja: 16.02.2011

Kiedy wpisuję do znanej każdemu „cioci Wikipedii” słowo drag king, wynik jaki uzyskuję jest jedynie małą wzmianką na ten temat. Lepiej jest już z wersją angielską. Znajduję tu nawet małą część poświęconą historii tego zjawiska. Można powiedzieć, że poważniejsze kroki w tym kierunku nasze koleżanki zza oceanu poczyniły już w 1876r.

Kiedy wpisuję do znanej każdemu „cioci Wikipedii” słowo drag king, wynik jaki uzyskuję jest jedynie małą wzmianką na ten temat. Lepiej jest już z wersją angielską. Znajduję tu nawet małą część poświęconą historii tego zjawiska. Można powiedzieć, że poważniejsze kroki w tym kierunku nasze koleżanki zza oceanu poczyniły już w 1876r. Wszystko dzięki Annie Hindle, kobiecie, która przebieranki opanowała do tego stopnia, że w późniejszych latach jej kariery wielu twierdziło jakoby był to po prostu facet przebierający się czasem za kobietę. Najlepszym jednak jej dokonaniem był chyba ślub z Anną Ryan - panie dokonały tego dzięki wcieleniu się Hindle w rolę mężczyzny. Oczami wyobraźni widzę taką parę w naszym polskim urzędzie cywilnym... Mogłoby być dość ciekawie. Co jednak z naszą nadwiślańską historią kultury drag kingowskiej? Czy możemy w ogóle mówić o jakiejś naszej historii? Gdyby trzeba było tak na szybko wymienić nazwy polskich zespołów drag kingowych - byłby pewnie problem. Co większości pań przychodzi pierwsze na myśl? (Pomijam już fakt, że wiele z kobiet nie wie czym jest drag king). Pierwszym wymienianym zespołem jest oczywiście Da Boyz. Pierwszym i.... ostatnim niestety. Pierwiastek męskości Kiedy przebieram się za faceta to świat jest mój! Na scenie czuję ogromną siłę i energię, którą chcę przekazać wszystkim bawiącym się ze mną. Drag king to część mnie, która odważnie walczy ze stereotypem płc - pisze o sobie Megi, jedna z założycielek grupy Da Boyz, wcielająca się w sceniczną postać drag king Morfi. Same superlatywy, dlatego więc scena drag cierpi na deficyt pań przebierających się za panów. Wiele z kobiet może się pochwalić jedynie szkolnymi występami, kiedy to na 5-10 minut wcielały się w rolę mniej lub bardziej lubianego pana od geogr...   ( Pozostało znaków: 7597 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186964   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Babę zesłał Bóg: Pierwiastek męskości Da Boyz (fot. I. Komasińska, daboyz.pl)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku