logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
63
18
36

Polubić „Burleskę” – żaden wstyd

Już w kinach!

Dodano: 11.02.2011, Aktualizacja: 11.02.2011

Zjechać "Burleskę" nietrudno i polska prasa pewnie to zrobi. Ale można też wrzucić se na luz i stwierdzić – szczególnie po przeczytaniu wszystkich miażdżących recenzji tego filmu – że wcale nie jest aż tak zły. I wtedy zastanowić się, jaki sens ma przyłączanie się do chóru prześmiewców.

Zjechać „Burleskę” nietrudno i polska prasa pewnie to zrobi. Ale można też wrzucić se na luz i stwierdzić – szczególnie po przeczytaniu wszystkich miażdżących recenzji tego filmu – że wcale nie jest aż tak zły. I wtedy zastanowić się, jaki sens ma przyłączanie się do chóru prześmiewców. Przepis na mainstreamowy hit kultury gejowskiej? Gatunek: musical. W jednej głównej roli - gejowska ikona. W drugiej - piosenkarka z szansami na status gejowskiej ikony w przyszłości. Do tego historia miłosna oraz gej na drugim planie. Treść? Hmmm... Fabuła "Burleski" jest prosta i przewidywalna. Ali, młoda wieśniara z wielkim głosem, czyli debiutująca na dużym ekranie Christina Aguilera, przybywa do Los Angeles. Ląduje w klubie z neoburleską jako kelnerka, chociaż wolałaby jako tancerka, a najlepiej jako wokalistka. Tess, jej szefowa, czyli powracająca na duży ekran po siedmiu latach Cher, po wielu namowach zgadza się przesłuchać dziewczynę. Talent wychodzi na jaw. Borykający się z problemami finansowymi klub powoli zaczyna zyskiwać nowych klientów. Ali daje czadu kolejnymi kawałkami, a po godzinach flirtuje z prostolinijnym Jackiem (Cam Gigandet), barmanem, którego początkowo brała za geja, oraz przebiegłym Marcusem (Eric Dane), rekinem biznesu, który chce wykupić klub i postawić na jego miejscu apartamentowiec. Następuje seria perypetii. Jednocześnie Tess walczy z widmem bankructwa, na duchu podtrzymuje ją niezawodny przyjaciel i współpracownik gej – Sean (Stanley Tucci). Tancerka Nikki (Kristen Bell) przesadza z używkami, a tancerka Georgia (Julianne Hough) zachodzi w niechcianą ciążę. W tle w pikantnych burleskowych występach udziela się prawdziwa lubieżna „ciota” Alexis (Alan Cumming, biseksualny poza ekranem). Wszystkie wątki w ko...   ( Pozostało znaków: 7348 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186963   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Polubić „Burleskę” – żaden wstyd burleskafilm.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku