logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
28
5
9

Czy będzie polski Milk?

Wybory samorządowe 2010

Dodano: 17.11.2010, Aktualizacja: 17.11.2010

Już za kilka dni wybierać będziemy radnych i radne oraz prezydentów/-tki miast. Jak przy każdych wyborach pojawiają się te same pytania: na kogo glosować? Czy to ważne wybory? Czy mają jakikolwiek związek z LGBT? O ile na pierwsze pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam biorąc pod uwagę możliwości jakie ma w swoim okręgu, o tyle drugie i trzecie można starać się rozwikłać już teraz.

Już za kilka dni wybierać będziemy radnych i radne oraz prezydentów/-tki miast. Jak przy każdych wyborach pojawiają się te same pytania: na kogo glosować? Czy to ważne wybory? Czy mają jakikolwiek związek z LGBT? O ile na pierwsze pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam biorąc pod uwagę możliwości jakie ma w swoim okręgu, o tyle drugie i trzecie można starać się rozwikłać już teraz. Nie chcę tutaj powtarzać banałów, że wybory samorządowe są najważniejsze, bo dotyczą władzy najbliższej, decydującej o kwestiach z którymi spotykamy się na co dzień, w tym także związanych z homoseksualizmem. To prawda, chociaż istotniejsze jest coś innego. Po prostu w tym wypadku wybór jest większy i bardziej realny. Nie mamy już do czynienia z sytuacją sprzed kilku miesięcy, kiedy zdecydować się można było jedynie na któregoś z dwóch konserwatywnych panów K. I chociaż także tym razem śledząc media można odnieść wrażenie, że nie ma świata poza PiS i PO, to na szczęście nie tylko ludzie prawicy kandydują. Na prezydenta Jak w praktyce działa to przełamywanie monopolu POPiS widać choćby w Warszawie na przykładzie kandydatów i kandydatek na prezydenta (w sumie startuje 11 osób). Bo choć wszystko wskazuje na to, że Hanna Gronkiewicz-Waltz utrzyma swoje stanowisko, to przewaga popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość Czesława Bieleckiego nad kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej Wojciechem Olejniczakiem jest minimalna, nie jest więc przesądzone z kim reprezentantka Platformy spotka się w drugiej turze. Przy okazji kampanii ...   ( Pozostało znaków: 6467 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186941   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czy będzie polski Milk? (c) fotolia
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku