logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.04.2014    STARTSKLEPKONTAKT

...
42
0
9

Wywiady Repliki: Maciej Michalski

Królowa śniegu w błękitnej sukience

Dodano: 20.09.2010, Aktualizacja: 20.09.2010

10 maja w poznańskim kinie Muza odbył się uroczysty pokaz twojego filmu „Królowa śniegu”. Głównym bohaterem jest Robert, młody gej, który musi uporządkować swoje życie i relacje z najbliższymi.
On przy okazji przeżywa duże rozczarowanie, bo miłość, w którą wierzył, okazuje się totalnym fiaskiem. Większość osób coś takiego przeżyło i celowo scenariusz został napisany tak, by historia była uniwersalna, mogła dotyczyć każdego. Główny bohater i jego miłość to przeciętni chłopacy, którzy mają swoje marzenia, cele, chcą żyć szczęśliwie, bez presji i tłumaczenia się każdemu naokoło.

Rozmowa z Maciejem Michalskim, reżyserem, kompozytorem, scenarzystą. W 2009 roku zadebiutował filmem fabularnym "Królowa śniegu". 10 maja w poznańskim kinie Muza odbył się uroczysty pokaz twojego filmu „Królowa śniegu”. Głównym bohaterem jest Robert, młody gej, który musi uporządkować swoje życie i relacje z najbliższymi. On przy okazji przeżywa duże rozczarowanie, bo miłość, w którą wierzył, okazuje się totalnym fiaskiem. Większość osób coś takiego przeżyło i celowo scenariusz został napisany tak, by historia była uniwersalna, mogła dotyczyć każdego. Główny bohater i jego miłość to przeciętni chłopacy, którzy mają swoje marzenia, cele, chcą żyć szczęśliwie, bez presji i tłumaczenia się każdemu naokoło. Jednak ich związek jest od początku skazany na porażkę, bo reprezentują różne typy podejścia do życia. Robert przeżywa pierwszą miłość i myśli, że będzie ze swoim ukochanym już zawsze, a Salim nie chce się wiązać, jest raczej nastawiony na zabawę. Dla Salima, Portugalczyka mieszkającego w Polsce, kwestia bycia z kimś na stałe w ogóle nie istnieje. Natomiast Robert żyje właściwie w jakiejś utopii, wszystko widzi w kolorowych barwach, wszystko wydaje mu się łatwe. Niestety, będzie musiał stawić czoła problemom, zarówno z osobą, którą kocha, jak i z matką. Na końcu opowieści widzimy go jako kogoś zupełnie innego, dojrzałego. Właśnie, drugi ważny wątek filmu to relacja bohatera z graną przez Ewę Kasprzyk matką, która go nie akceptuje. Matka Roberta jest artystką, współpracuje z gejami, akceptuje ich w 100% i jeszcze świetnie się przy tym bawi, natomiast kiedy poznaje prawdę o własnym dziecku, ma problem. Oczywiście początkowo nie wiemy, dlaczego nie może zaakceptować syna, dochodzi do kłótni, a nawet dość dramatycznego rozstania, na szczęście nie na zawsze. Na ile wątek gejowski był dla ciebie ważny? Od początku wiedziałeś, że musi się pojawić w filmie? Dwa filmy, krótkie metraże, które wcześniej zrobiłem, były właściwie impresjami filmowymi, trudno o nich mówić w kategoriach fabuły. Niektórzy mówią, że to raczej malowanie kamerą, ale tam już było delikatne dotknięcie homoerotyki. Wtedy nie byłem pewien, jak ludzie zareagują na ten temat. Natomiast tu po raz ...   ( Pozostało znaków: 9460 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186924   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wywiady Repliki: Maciej Michalski Maciej Michalski

© 1996-2014 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku