logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
66
1
11

Mine Vaganti. O miłości i makaronach

Nowy film Ozpetka w kinach

Dodano: 28.07.2010, Aktualizacja: 24.06.2016

Ferzan Ozpetek jest gejem, Turkiem od ponad 30 lat mieszkającym we Włoszech. Debiutował w 1997 r. słynnym filmem "Hamam - łaźnia turecka". Jego firmowym tematem są wspólnoty, w których funkcjonują geje. Opowiada o nich elegancko i z poczuciem humoru. Takie jest też jego najnowsze dzieło - "Mine Vaganti. O miłości i makaronach" (premiera 30 lipca br.)

W „On, ona i on” („La fate ignoranti”, 2001) żona odkrywała, że jej zmarły nagle mąż prowadził podwójne życie. Miał partnera i regularnie spędzał czas w specyficznej komunie bliskich mu ludzi. W „Saturno contro. Pod dobrą gwiazdą” (2007) grupa przyjaciół konfrontowała się z tragedią, która spotkała jednego z nich, w centrum była gejowska para. W „Mine Vaganti. O miłości i makaronach” przystojny Tommasso w końcu postanawia zrobić spektakularny rodzinny coming out. A rodzinę ma... też spektakularną. Babcia skrywająca tajemnice z młodości, mama z językiem ciętym niczym bohaterki „Gotowych na wszystko”, ciocia poszukująca absztyfikantów, wreszcie tata – trochę sztywny, a trochę poczciwy konserwatysta prowadzący rodzinny interes – fabrykę makaron...   ( Pozostało znaków: 3264 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186910   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Mine Vaganti. O miłości i makaronach „Mine Vaganti. O miłości i makaronach”
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku