logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
42

Bajm - zespół lubiany przez gejów i lesbijki

Ale czy Beata Kozidrak lubi gejów?

Dodano: 16.09.2004, Aktualizacja: 25.06.2015

W Polsce ciągle nie ma jeszcze silnego środowiska gejowsko-lesbijskiego, które potrafiłoby kreować mody i lansować gwiazdy. Siłą rzeczy nie ma też gejowskich ikon - wokalistek takich jak Barbra Streisand czy Madonna, które zostają pasowane na boginie i wielbione przez lata. Pomimo to lesbijki, a przede wszystkim geje mają swoje faworytki, których szerokie grono fanów to właśnie homoseksualiści. Polska scena muzyczna wylansowała w latach 80. przynajmniej trzy szczególnie interesujące pod tym względem wokalistki: Korę z Maanamu, Małgorzatę Ostrowską z Lombardu i Beatę Kozidrak, liderkę Bajmu...

W Polsce ciągle nie ma jeszcze silnego środowiska gejowsko-lesbijskiego, które potrafiłoby kreować mody i lansować gwiazdy. Siłą rzeczy nie ma też gejowskich ikon - wokalistek takich jak Barbra Streisand czy Madonna, które zostają pasowane na boginie i wielbione przez lata. Pomimo to lesbijki, a przede wszystkim geje mają swoje faworytki, których szerokie grono fanów to właśnie homoseksualiści. Polska scena muzyczna wylansowała w latach 80. przynajmniej trzy szczególnie interesujące pod tym względem wokalistki: Korę z Maanamu, Małgorzatę Ostrowską z Lombardu i Beatę Kozidrak, liderkę Bajmu. Wszystkie trzy zajmowały inną pozycję na rynku muzycznym i inaczej potoczyły się ich losy, trudno jednak odmówić każdej wyrazistości. Swego czasu uznawano je za uosobienie ekscentryzmu. Ostrowska z makijażem na ćwierć twarzy tworzyła wizerunek czerpiąc z subkultury punkowej i śpiewała o tańcu pingwina na szkle. Kozidrak z burzą kręconych włosów zapewniała pewnego Józka, że nie daruje mu tej nocy, a charyzmatyczna Kora w nieodłącznych czarnych okularach sprawiała wrażenie istoty nie z tego świata wyliczając raz-dwa-raz-dwa. Wokalistka Maanamu znana jest z wypowiedzi przychylnych gejom i lesbijkom, otrzymała za nie Tęczowy Laur w 1997 roku. Ostrowska natomiast wielokrotnie występowała w branżowych klubach. Z nich...   ( Pozostało znaków: 5559 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186297   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Bajm - zespół lubiany przez gejów i lesbijki Beata Kozidrak
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku