logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.04.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
13
0
3

NAJ-gorsi

Queerowe podsumowania 2017

Dodano: 27.12.2017, Aktualizacja: 27.12.2017

W tym roku postanowiliśmy zrobić wyjątek i do list rocznych podsumowań dorzucić i tę z NAJ-gorszymi naszym zdaniem wypowiedziami polityków i celebrytów na temat LGBT. Ku potomności.

KRYSTYNA PAWŁOWICZ

W roku 2017 pani poseł miała wiele skandalicznych wypowiedzi, m.in. o LGBT, ale dwie bardzo nas poruszyły: tak bardzo, że postanowiliśmy ich u nas nie powielać. Jedna dotyczyła samobójczej śmierci Kacpra, druga - padła podczas sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która odrzuciła budżet biura RPO na 2018 rok.

Hańba.


ZBIGNIEW ZIOBRO

Pan minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednym w 2017 roku chętnie mówił o "zagrożeniach" związanych z LGBT, w tym m.in. zapowiedział skierowanie do Sądu Najwyższego kasacji wyroku ws. drukarza z Łodzi, który odmówił fundacji LGBT usługi. W tym tygodniu wniosek w tej sprawie został też skierowany do Trybunału Konstytucyjnego.

My chcemy przypomnieć jedną wypowiedź ministra, w kontekście reformy sądownictwa, którą uzasadniał m.in. tak: "To nie jest przypadek, że na tych wiecach tak ostentacyjnie obecne były tęczowe środowiska. Oni chcą przeorać naszą ojczyznę. To jest bitwa, w której chodzi nie tylko o sądy".

GRZEGORZ SCHETYNA

Dla wielu osób zestawienie polityka PO na jednej liście z Krystyną Pawłowicz, czy Zbigniewem Ziobro to może być przesada, ale my przypominamy ciągle: Platforma Obywatelska miała 8 lat na to, by prawnie uregulować kwestię par tej samej płci. Nie zrobiła nic, unikała dyskusji, a duża w tym rola samego Grzegorza Schetyny, który nigdy nie ukrywał swojego dystansu do tej kwestii.

W tym roku było już m.in. o "ślepej uliczce", jaką jest walka z PiS-em ze związkami partnerskimi na sztandarach i "papierowych emocjach".

"Związki partnerskie to ustawa, która dzisiaj wywołuje emocje, ale to są papierowe emocje, bo nie ma możliwości przeprowadzenia jej w tym Sejmie, parlamencie. Ale w przyszłym parlamencie, jeśli będzie zbudowana większość, możliwa do zbudowania większość, to ten temat wróci" - mówił Grzegorz Schetyna w październiku, a jego słowa doprowadziły do poruszającego listu wiceprezeski KPH, Mirki Makuchowskiej i spotkania z nią i jej partnerką.

ANDRZEJ PIASECZNY

Zaczęło się od wyznania wiary i krytyki wymachiwania różnymi flagami, a skończyło na:

"Mówiłem o wielu flagach, różnego rodzaju. I tak naprawdę o wolności wyboru, która jest bardzo cenna i droga nam wszystkim. Jakoś mało ludzi widzę na ulicy, którzy wychodzą i krzyczą: jestem hetero, jestem hetero! Więc dlaczego zmusza się wręcz wielu ludzi do tego, żeby pokazywało się siebie przez swoją seksualność",

oraz

"W czasach, w których o wszystkim trzeba krzyczeć, nie bądźmy krzykliwi, pozwólmy sobie na to, żeby mieć swój własny uśmiech zrozumienia w stosunku do samego siebie, do otoczenia, do kogoś obok, ponieważ najładniej lubi się ludzi przez życie, a nie przez krzyk".

KEVIN SPACEY

Kevin Spacey zasłużył na anty-nagrodę dla najgorszego coming outu roku. Po oskarżeniach ze strony Anthony'ego Rappa o molestowanie, aktor przeprosił i... ujawnił się:

"Ta historia dała mi odwagę, żeby opowiedzieć o innych sprawach z mojego życia. Wiem, że opowiadano o mnie różne historie, a niektóre z nich podsycał fakt, że bardzo chronię swoją prywatność. Jak wiedzą najbliższe mi osoby, na przestrzeni życia angażowałem się w związki zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Kochałem i miałem romantyczne relacje z mężczyznami i zdecydowałem, że teraz chcę żyć jako osoba homoseksualna. Chcę się z tym otwarcie zmierzyć, zaczynając od przyjrzenia się swojemu zachowaniu".

A Wy czyje wypowiedzi dodalibyście i dodałybyście do listy?

(red)

NAJ 2017 - zagłosuj!

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
shingao (31) Szczecin 01.01.2018 0:22
#liczi:
Nie rozumiem czemu Andrzej Piaseczny widnieje na tej liście. Osobiście jak najbardziej popieram jego stanowisko. Każdy ma prawo do wolności wyznania i nie każdy musi być krzykaczem. Widzę, że otwartość społeczności lgbt jest jedynie pseudo otwartością na swoje racje. Jeśli ktoś swoją osobą nie krzywdzi drugiej osoby dajmy mu żyć w spokoju i nie zmuszajmy do tego co innym wygodne.


To, że ktoś krzyczy, nie oznacza, że można nazwać go krzykaczem. Jak człowiek zostaje podpalony, to krzyczy z bólu. Nikt zdrowy na umyśle nie nazwie go krzykaczem, ponieważ ten krzyk jest zrozumiały. Osoby LGBT są tak traktowane, że mają prawo krzyczeć i domagać się swoich praw. Nazywanie osób walczących o prawa LGBT krzykaczami jest lekceważące. Niektórzy z powodu homo-, bi-, transfobii umierają. Nazywać nas krzykaczami mogą tylko osoby bezduszne wobec tych ofiar śmiertelnych, oraz tych ofiar które żyją ale cierpią bo są wyzywane, gnębione, bite, wyrzucane z domu czy zwalniane z pracy. Piasek tego bólu i cierpienia nie widzi, albo nie chce widzieć. On odwraca wzrok od krzywdy ludzkiej. Gdyby siedział cicho to nie byłoby tego całego rabanu. Ale on wolał potraktować lekceważąco osoby, które mają odwagę aby walczyć o swoje i innych prawa.
#liczi (25) '';!--"< >=&{()} 31.12.2017 19:43
Nie rozumiem czemu Andrzej Piaseczny widnieje na tej liście. Osobiście jak najbardziej popieram jego stanowisko. Każdy ma prawo do wolności wyznania i nie każdy musi być krzykaczem. Widzę, że otwartość społeczności lgbt jest jedynie pseudo otwartością na swoje racje. Jeśli ktoś swoją osobą nie krzywdzi drugiej osoby dajmy mu żyć w spokoju i nie zmuszajmy do tego co innym wygodne.
Slavo (?) 28.12.2017 9:10
Wszystkich, którzy podniecają się złem, zamiast szukać dobra i pozytywnych stron życia.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku