logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.03.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
34
0
1

Wszyscy możemy być tomboyami!

Ari Fitz odpowiada na pytania

Dodano: 14.11.2017, Aktualizacja: 14.11.2017

Kim jest tomboy? Czy wszystkie tomboyki są lesbijkami? Czym różnią się tomboye od butch? Na te pytania w krótkim klipie odpowiada modelka i youtuberka, Ari Fitz.

"Jestem kobietą, gdy zdejmuję marynarkę i jestem nią, gdy ją zakładam. Nie tracę swojej kobiecości ponieważ nie noszę sukienek" - mówi youtuberka i modelka, Ari Fitz w klipie, w którym odpowiada na pytania dotyczące tomboyek, czyli naszych chłopczyc.
ZOBACZ TEŻ Ari Fitz: androgynia jest ok Nie lubię etykietek, ale wiem, że czasem są przydatne

Kim zatem jest tomboy? Ari mówi, że dla niej najprostszą definicją jest "osoba, która wchodzi do sklepu z ciuchami i nie ma poczucia, że musi wybrać pomiędzy jedną, a drugą stroną". Czy zawsze była chłopczycą? Ari mówi, że nie zawsze było jej wolno, ale też z powodu tego, że jej mama była dość chłopięca, samą Ari popychała do bardziej "dziewczęcego" wyglądu.

Czy wszystkie chłopczyce są lesbijkami? "Absolutnie nie! Najlepszą rzeczą w modzie jest to, że nie mówi ci od razu jaka jest twoja płeć. Pozwala się tym bawić i realizować w sposób, w który chcesz" - mówi Ari, dodając, że pomiędzy tym kogo kochasz, a tym co ubierasz, nie ma żadnej korelacji. 
ZOBACZ TEŻ Dział damski służy jako przejście do działu męskiego Rozmowa z założycielką bloga Tomboy OutFit

Jak jest różnica między butch a tomboy? To wszystko to tylko etykietki - mówi Ari, podkreślając, że czasem są fajne, albowiem pozwalają ci oddać własną tożsamość, nazwać ją. Ale czasem tworzą podziały i dziwne kategorie dla ludzi, którzy... są po prostu ludźmi. 

"To tylko słowa, etykietki, które - o ile są dobrze używane - mogą pomóc nam poczuć się mocniej w naszych tożsamościach" - reasumuje Fitz, dodając, że tomboyami mogą być kobiety heteroseksualne, queerowe, osoby niebinarne, "wszyscy możemy być tomboyami!"



(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
nastymajestic (23) Łódź 14.11.2017 23:00
"Jak jest różnica między butch a tomboy? To wszystko to tylko etykietki - mówi Ari, podkreślając, że czasem są fajne, albowiem pozwalają ci oddać własną tożsamość, nazwać ją. Ale czasem tworzą podziały i dziwne kategorie dla ludzi, którzy... są po prostu ludźmi."

Jakim RiGCzem teraz poleciało na tej stronie to ja nawet nie... :o
frąfrencja (34) gd 14.11.2017 17:39
rany, rany, jaka pozytywna dziewczyna :)
Normalny (?) 14.11.2017 15:44
"Jak jest różnica między butch a tomboy? To wszystko to tylko etykietki - mówi Ari, podkreślając, że czasem są fajne, albowiem pozwalają ci oddać własną tożsamość, nazwać ją. Ale czasem tworzą podziały i dziwne kategorie dla ludzi, którzy... są po prostu ludźmi." i to sedno wypowiedzi.... nawymyślają kategorii pod kategorii itp. niedługo będzie 10 płci i po co to. By każdy był super wyjątkowy? Nie nie jestem Gejem - jestem transwestyczno-genderowskim-niebinarnym-tomboyem. To tylko etykieta bo jestem gejem lesbijka lub transwestytą i już.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wszyscy możemy być tomboyami! Fot. za: facebook.com/itsarifitz
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku