logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.03.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
56
1
0

Seniorzy LGBT zabierają głos

Kiedy szafa była jedynym wyjściem

Dodano: 10.11.2017, Aktualizacja: 10.11.2017

Paru seniorów LGBT w krótkim wideo opowiada o swoim życiu, o czasach, kiedy żaden gej i żadna lesbijka nie mogli czuć się bezpiecznie, kiedy zagrożenie czyhało nawet ze strony policji. Potem przyszedł Stonewall i powiew wolności, który wielu dał szansę na normalne życie. Posłuchajcie tych historii i pamiętajmy także i o naszych seniorach LGBT.

Seniorzy LGBT zaznaczają, jak czasy się zmieniły i chociaż homofobia wciąż ma się dobrze, młodzi ludzie mają łatwiej. Bohaterowie wideo Los Angeles LGBT Center podkreślają, że choć ich życie nie było usłane różami, kiedy przyszły zamieszki przy nowojorskim Stonewall Inn, wszystko się zmieniło, nastąpił powiew wolności, który przyniósł im wyczekiwaną akceptację.Bohaterowie filmiku opowiadają, że teraz nie musimy się bać się policji, która mogła wpaść do czyjegoś mieszkania i aresztować wszystkich na podstawie podejrzenia o homoseksualność. Przed Stonewallem żyło się w strachu. Szafa była jedynym wyjściem.

W tym czasie rozgrywały się sercowe dramaty, rozstania i powroty po latach, kiedy mogli już żyć w zgodzie ze sobą.

Dziesięciominutowy filmik pokazuje, jak wiele się zmieniło i jak trudną drogę przebyliśmy, ale wciąż jest wiele do zrobienia, szczególnie w kontekście tego, że w 74 krajach homoseksualizm jest nielegalny, a społeczność LGBT jest prześladowana, torturowana i więziona.

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Jędzowata Jędza (?) 10.11.2017 18:06
Ja pamiętam z lat 90., jak puścili odcinek "Klanu", w którym pojawiła się lesbijka, oczywiście w niezbyt dobrym świetle. Pamiętam też kolegę mojej mamy, który informację o tym, że jest gejem, miał wpisaną w dowodzie osobistym. Ja mimo wieku ujawniłam się paru znajomym, jedna odeszła, myśląc, że będę ją podrywać (dziecinada). I co ciekawe, wtedy osoby, które uważały się za takie bardzo konserwatywne, właśnie one mnie zaakceptowały. Pozdrawiam innych z siwymi włosami i dziękuję za pamięć!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Seniorzy LGBT zabierają głos Fot. za: Youtube
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku