logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.03.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
15
0
3

W tym tygodniu: co nas ominęło?

Informacje z queerowego świata

Dodano: 03.11.2017, Aktualizacja: 10.11.2017

Publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 37.

Skoro świat nie przestaje nas zadziwiać, a dzieje się dużo - zaczynamy od przeglądu newsów z wszystkich kontynentów. 

EUROPA

Wielka Brytania. W Brighton para, Gary Corness i jego dziewczyna, Lacey Lee, zostali skazani na 12 miesięcy pracy społecznej za homofobiczne zachowania w stosunku do ich sąsiada. 

"Kentish Gazette" ma problem po tym, jak opublikowano na jej łamach artykuł o transpłciowej kobiecie, pisząc o niej, w konkluzji, że tak naprawdę... jest mężczyzną.

W niektórych częściach Wielkiej Brytanii osoby transpłciowe czekają aż 2,5 roku na wizytę, by następnie poddać się zabiegowi korekty płci. 

Powstała petycja o prawne zakazanie terapii reparatywnej w Wielkiej Brytanii. Mieszkasz na Wyspach, masz prawo do podpisania petycji? Śmiało! 

Julian Aubrey, znany brytyjski aktywista LGBT, został zadźgany na śmierć. Jego ciało znaleziono w jego domu w zachodnim Londynie w poniedziałek. 

19-letni Harry Corbett, ujawniony biseksualista, popełnił samobójstwo. "Powiedźcie mojej mamie, że ją kocham" - napisał do przyjaciół, którym wyznał, że nie może sobie poradzić ze swoją odmiennością seksualną. 

Szkocja. Nicola Sturgeon z rządem przepraszają homoseksualne osoby za czasy, gdy homoseksualizm był w Szkocji przestępstwem. 


BLISKI WSCHÓD

Liban. Na jednym z uniwersytetów (The Lebanese American University) odbył się queerowy pokaz mody, podczas gdy bycie gejem w tym kraju jest, co tu kryć, nielegalne. 

Iran. Okazuje się, że operacja korekty płci nie jest grzechem!

AMERYKA

Stany Zjednoczone:
- ruszyła strona Church Clarity, na której możecie sprawdzić, jak stosunek do społeczności LGBT ma Wasza wspólnota, o ile oczywiście wierzycie,
- One Million Moms protestuje przeciwko emisji bajki "Andi Mack" - od kiedy jest tam homoseksualny bohater, a ewangelicy proponują Disneyowi: może teraz film o tym, jak główny bohater "wyleczył się z homoseksualizmu"?
- W Arizonie sąd nakazał lokalnemu plemieniu indiańskiemu, Ak-Chin, zaakceptowanie równości małżeńskiej i związków osób tej samej płci, 
- sąd federalny w Waszyngtonie gwoździem do trumny "antytranspłciowej krucjaty Trumpa w armii"? Wszystko na to wskazuje.
- nauczyciel z Cambridge w stanie Nowy Jork został zawieszony po interwencji rodziców. Śmiał on nauczać o społeczności LGBT. 
- Amerykański Senat po 7 miesiącach potępił ataki na społeczność LGBT w Czeczenii. 

Kanada. Justin Trudeau to tak naprawdę Clark Kent!


Panama. Tamtejszy sąd najwyższy jest przeciwko równości małżeńskiej. 

Portoryko. Gejowski klub, Circo Bar, obrzucony koktajlami Mołotowa. 

OCEANIA

Australia. Jedna z par nie mogła się doczekać możliwości zawarcia legalnego związku małżeńskiego. Wykorzystali małą lukę prawną i pod koniec października odbył się ich ślub. Bill i John są ze sobą od 35 lat. Z racji tego, że ten pierwszy jest z Wielkiej Brytanii, mógł wziąć ślub ze swoim partnerem w oparciu o prawo... z Wielkiej Brytanii właśnie. 

Zachodnia Australia przeprosi, podobnie jak Szkocja, za okres, gdy homoseksualizm był nielegalny. To ostatnia część kraju, która dokona tego symbolicznego aktu przeprosin. 

Nowa Zelandia. Duchowny Brian Tamaki uważa, że kler LGBT w kościele to zanieczyszczenie i"ludzkie odpadki". 

AZJA

Tajwan. Parada - blisko 120 tysięcy ludzi zgromadziło się na największym ewencie LGBT w Azji. Popatrzcie na relację PinkNews. W tym czasie premier Tajwanu obiecał, że do końca roku ureguluje kwestie równości małżeńskiej. 

Hong Kong oficjalnie będzie gościć 2022 Gay Games.AFRYKA

Egipt. Dekryminalizacja homoseksualności coraz bardzo prawdopodobna. 

Tanzania. Trzech prawników zostało deportowanych z kraju za "promocję homoseksualizmu". 

Kenia. Serial Disney Channel "Andi Mach" nie będzie transmitowany w telewizji - w celu ochrony dzieci przed nieodpowiednim kontentem.

następna

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ocrats (29) Stargard / Szczecin 05.11.2017 10:18
Możecie coś więcej napisać o wyroku SN w Panamie oraz ewentualnej dekryminalizacji homoseksualizmu w Egipcie.
Dzięki
VeganBLN (?) 04.11.2017 23:30
homoseksualizm w libanie jest leganly.
Izrail (25) Łódź 04.11.2017 20:22
A nikt nie zauważył, że męska toaleta jest połączona z toaletą dla niepełnosprawnych ? Czy to nie jest dyskryminacja ? Jak niepełnosprawni poczują się w otoczeniu zdominowanym, przez samców tryskających testosteronem ?
shingao (31) Szczecin 03.11.2017 19:16
Kenia. Serial Disney Channel "Andi Mach" nie będzie transmitowany w telewizji - w celu ochrony dzieci przed nieodpowiednim kontentem.


Nieodpowiednim czym?

Za każdym razem jak pojawi się artykuł z żeńskimi odmianami słów jak ministra, marszałkini czy premiera, to pojawia się chmara samozwańczych obrońców języka polskiego, którzy popiskują, pohukują i wieszają psy na redakcji.
Gdy pojawia się realne zagrożenie dla naszego języka, bo tak traktuję zbędne makaronizmy w stylu "kontent", to Ci obrońcy siedzą cicho. Nowe polskie słowa wzbogacają język (i tak traktuję żeńskie odmiany). Zastępowanie polskich słów, słowami angielskimi zubaża.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
W tym tygodniu: co nas ominęło? Fot. Instagram, za: https://www.instagram.com/diogenesstilettos/
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku