logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.02.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
75
83

Nie tylko lekarze... Hrynkiewicz o tęczowych rodzinach i gender

Niech... lepiej już zamilkną

Dodano: 16.10.2017, Aktualizacja: 16.10.2017

"Oczywiście tutaj nie ma mowy, jeśli chodzi o ideologię gender o jakimkolwiek rozwoju demograficznym, bo przecież w związkach homoseksualnych nic się nie rodzi. Po co im dziecko jest potrzebne? Dlaczego chcą adopcji dzieci? Bo dziecko może być zabawką seksualną" - mówiła w 2014 roku o tęczowych rodzinach prof. Józefa Hrynkiewicz, o której zrobiło się ostatnio głośno z powodu jej słów w Sejmie o młodych lekarzach.

Prof. Józefa Hrynkiewicz jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości, socjologiem i nauczycielem akademickim. Jest pracowniczką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim - jak dowiadujemy się ze strony uczelni.

W zeszłym tygodniu o posłance PiS zrobiło się głośno w trakcie sejmowej dyskusji wokół protestu rezydentów. Gdy Lidia Gądek z PO mówiła o młodych lekarzach, którzy mogą wyjechać z Polski, Hrynkiewicz krzyknęła: "Niech jadą!". Posłanka tłumaczyła się potem: "Powiedziałam w ogromnej emocji, powiedziałam z żalu po prostu za to, że tak marnych argumentów używa się w debacie, która powinna być debatą bardzo poważną".

Okazuje się, że to nie pierwsza "kontrowersyjna" wypowiedź polityczki i socjolożki. Codziennik Feministyczny przypomniał jej rozmowę z serwisem Prawy.Tv, w którym wypowiadała się m.in. na temat gender, feminizmu, przemocy domowej i... związków jednopłciowych oraz tęczowych rodzin.

O tych ostatnich mówiła:

Te związki homoseksualne są niezwykle nietrwałe, one mniej więcej trwają około dwóch lat. Takie są badania. Jeśli są nietrwałe, to dziecko nie może być w nich wychowywane, bo tam nikt nie ma zobowiązań, nie ma poczucia bezpieczeństwa, nie ma poczucia pewności, nie ma poczucia stabilizacji. (…) Jakie stosunki między pokoleniami mogą tworzyć się w grupach, które są zawiązane tylko po to, żeby zaspokajać swoje popędy seksualne. Mamy tutaj do czynienia z czymś bardzo groźnym, co zapowiada nam naprawdę okropną rewolucję kulturalną, rewolucję moralną, podeptanie całego naszego dorobku.
To nie koniec:

Oczywiście tutaj nie ma mowy, jeśli chodzi o ideologię gender o jakimkolwiek rozwoju demograficznym, bo przecież w związkach homoseksualnych nic się nie rodzi. Po co im dziecko jest potrzebne? Dlaczego (geje) chcą adopcji dzieci? Bo dziecko może być zabawką seksualną. (…) Należy się domyślać, że jeżeli jest taka rozwiązłość, skoro jest takie podeptanie wszelkich zasad moralnych, ale także zasad płynących wprost z biologii. No to przypuszczam, że między innymi po to są te dzieci. Bo skoro ktoś nie chce związków, w którym rodzą się dzieci, to po co mu dziecko jest potrzebne? Jako zabawka.
Całej rozmowy można posłuchać na YouTube.(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (83)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
michalgay (?) 21.10.2017 15:17
Widac kto wyklada na Polskich uczelniach , potem sie dziwimy sie skad sie bierze takie patologie w Polsce , jak tacy profesorzy wykladaja na panstwowych uczelniach
Podpis (?) 19.10.2017 21:35
Na profesora to trzeba mieć wiedzę i wygląd....ta w '' Pani reprezentuje nizine społeczna...
Michał   dodane przez Facebooka 18.10.2017 14:16
I po co ją propsować i przeklejać?
Marek   dodane przez Facebooka 18.10.2017 1:22
Nie reklamujmy jej, nie twórzmy nowej Pawłowicz. Spóścmy zasłonę milczenia wstydu i ostracyzmu - ta broń ich najbardziej obezwładnia.
Danuta   dodane przez Facebooka 18.10.2017 0:02
To jest pusta dewotka ,tylko dziwi mnie kto jej dał tytuł profesora jakim cudem go zrobiła.Biada nam jak mamy więcej takich profesorów same Pawłowicze
Hitch (31) Wrocław 17.10.2017 23:50
Nad tymi idiotycznymi wypowiedziami wręcz unosi się fetor parafiańszczyzny. Doprawdy wspaniała wizytówka uczelni...
vraios (25) Rzeszów 17.10.2017 23:38
co za plugawy odpad
blaky (25) Kraków/Bonn 17.10.2017 22:02
Niewyobrazalne ze mozna wypowiadac az takie farmazony. Sapkowski mial racje twierdzac ze cale zlo tego swiata bierze sie z myslenia ludzi, nie majacych do tego predyspozycji.
Piotr   dodane przez Facebooka 17.10.2017 21:14
Aleksandra Te :>
Grzegorz   dodane przez Facebooka 17.10.2017 21:09
Krystyny długo nikt nie przebije!!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nie tylko lekarze... Hrynkiewicz o tęczowych rodzinach i gender   credits CC BY-SA 3.0 PL Fot. Adrian Grycuk, za: wikimedia.org
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku