logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
7
59
17

Papież Franiszek ostro o gender

"Upokorzenie dla rodziny ludzkiej"

Dodano: 09.10.2017, Aktualizacja: 09.10.2017

Papież Franciszek zaskakiwał wielokrotnie, okazując wyrozumiałość dla osób homoseksualnych i nie stroniąc od dialogu z nimi. Słowa i poglądy papieża nie wpłynęły jednak znacząco na to, jak hierarchowie kościoła postrzegają osoby homoseksualne.

Znacznie ostrzej papieżzwierzchnikkościoła wypowiada się na temat identyfikacji płciowej. W przemówieniu do członków Papieskiej Akademii Życia Franciszek oświadczył:

Ostatnio postępująca hipoteza otwarcia drogi dla godności osoby przy radykalnej neutralizacji różnicy płci, a zatem porozumienia mężczyzny i kobiety, nie jest słuszna. Zamiast sprzeciwiać się negatywnym interpretacjom różnic płci, które upokarzają ich niepodważalną wartość dla rodziny ludzkiej, chce się przekreślić faktycznie te różnice proponując techniki i praktyki, które pozbawiają je znaczenia dla rozwoju osoby i relacji międzyludzkich.


Papież Franiszek był dla wielu osób LGBT nadzieją na liberalizację w kwestiach obyczajowych. Ostatnie wystąpienia głowy kościoła wydają się rozwiewać te nadzieje.

Ksiądz Krzysztof Charamsa - ksiądz, który 2 lata temu dokonał spektakularnego coming outu - nie ma wątpliwości: "Franciszek zaczął dobrze z ludźmi, dobrze na poziomie języka, ale nie zrobił nic" - powiedzał w rozmowie z naszym portalem. "Papież mógł rozpocząć studia nad kwestiami niecierpiącymi zwłoki. Nie zrobił tego, a swoimi synodami sprawiał tylko wrażenie, że coś robi".

ZOBACZ TEŻ Musisz być szczęśliwy teraz Rozmowa z księdzem Krzysztofem Charamsą, autorem książki „Kamień węgielny”

(ro)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (17)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
milioogo92 (25) Kraków 12.10.2017 9:13
Gorsze od gender są transówy
maxoku (31) Radom 11.10.2017 21:05
shingao:
elvis18:
Szanowny Queer, istotnie mnie zastanawia dlaczego tak bardzo promujecie Charamsę i go wciskacie na siłę to tekstów, takich jak ten. Chyba jednak jest wielu innych ekspertów na temat katolickiej religii, którzy mogliby się w tym temacie wypowiedzieć...
Ja biorę pod uwagę możliwość, że Charamsa sypia z kimś z redakcji, albo jest cichym wspólnikiem/współwłaścicielem Queer. Takie wyjaśnienia tłumaczyłyby nagromadzenie tylu Charamsów na jeden piksel kwadratowy.
Ty i spiskowe teorie dziejów? Któż by się spodziewał lol. Ja tam nie jestem zaskoczony, bo znasz jakiegoś innego księdza geja, którego można by wziąć na spytki? :]
shingao (31) Szczecin 11.10.2017 19:52
elvis18:
Szanowny Queer, istotnie mnie zastanawia dlaczego tak bardzo promujecie Charamsę i go wciskacie na siłę to tekstów, takich jak ten. Chyba jednak jest wielu innych ekspertów na temat katolickiej religii, którzy mogliby się w tym temacie wypowiedzieć...


Ja biorę pod uwagę możliwość, że Charamsa sypia z kimś z redakcji, albo jest cichym wspólnikiem/współwłaścicielem Queer. Takie wyjaśnienia tłumaczyłyby nagromadzenie tylu Charamsów na jeden piksel kwadratowy.
crashoverride (100) Trójmiasto 11.10.2017 12:53
Teraz widać wyraźnie, że papież od początku uprawiał medialny PR.
elvis18 (29) Warszawa 10.10.2017 20:51
Szanowny Queer, istotnie mnie zastanawia dlaczego tak bardzo promujecie Charamsę i go wciskacie na siłę to tekstów, takich jak ten. Chyba jednak jest wielu innych ekspertów na temat katolickiej religii, którzy mogliby się w tym temacie wypowiedzieć...
don_diego44 (52) Tychy 10.10.2017 16:02
Że niby co jest takie kontrowersyjne w tej wypowiedzi papieża? Nie ma tam żadnego odniesienia do homoseksualności, a jest powiedziane, że Papież jest przeciwny radykalnej neutralizacji różnicy płci .Czyli chodzi o radykalną neutralizację, więc pewnie coś w rodzaju postulatów niektórych żeby mówić zamiast mama tata , rodzic 1 rodzic 2 i.t.p.
Performens (24) Gdańsk 10.10.2017 10:41
To mason! Każda religia to źródło wojen, podziałów, zamordyzm, manipulacje, $$$$$$$$$ i wszystko, co negatywne. Pobudka!
bartekkamil (26) Warszawa 10.10.2017 10:06
a to ktoś myślał, że będzie maił inne zdanie?
jakamsie (17) bydgoszcz 09.10.2017 23:20
W sumie to do przewidzenia było, że ma takie zdanie na ten temat. Kościół nigdy nie zmieni swojego nastawienia do osob lgbt i niestety pozostaje nam się z tym pogodzić.
Eiwar (?) 09.10.2017 23:05
Tytuł wraz z podtytułem artykułu sugeruje, że według papieża gender jest "upokorzeniem dla rodziny ludzkiej", podczas gdy papież tych słów używa, wedle cytatu umieszczonego poniżej, odnośnie "negatywnych interpretacji różnic płci". Pozostaje zagadką, co według niego jest prawdziwą różnicą między płciami, a co "negatywną interpretacją". W każdym razie wcale nie jest to taka "ostra" wypowiedź. Zapewne wiele osób uważa, że jakieś istotne różnice między kobietami a mężczyznami istnieją. Osobiście się z tym nie zgadzam, ale daleki jestem od potępiania w tej kwestii papieża, który nie może radykalnie wystąpić przeciwko temu, co jest napisane w Piśmie i temu, co jest zawarte w tradycji. Nie może dokonać kompletnej rewolucji w religii, bo wierni zwyczajnie na to nie przystaną i uznają go za heretyka. Może co najwyżej wprowadzać subtelne zmiany i napominać, aby nie okazywać nienawiści innym ludziom. Na tym zresztą w ścisłym znaczeniu polega tolerancja: na tolerowaniu czegoś, wobec czego jest się przeciwnym.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Papież Franiszek ostro o gender   credits CC-BY-SA Papież Franciszek podczas inauguracji pontyfikatu