logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.04.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
255
2
30

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek. Historie prywatne

W najnowszym numerze "Elle" wywiad z Prezydentem Słupska i jego długoletnim partnerem.

Dodano: 06.03.2015, Aktualizacja: 09.03.2015

Z przyjemnością można zanotować fakt, że w najnowszym numerze "Elle" ukazał się artykuł autorstwa Małgorzaty Fiejdasz-Kaczyńskiej, który będzie prezentować kulisy niezwykłej relacji Prezydenta Roberta Biedronia i jego długoletniego partnera prawnika Krzysztofa Śmiszka.

Wywiad opatrzony jest pięknymi zdjęciami na plaży w Ustce autorstwa Agnieszki Kuleszy i Łukasza Pika. Polityk pytany jest zarówno o romantyczne początki związku, jak i codzienną walkę o tolerancję i akceptację. Jest to pierwszy oficjalny wspólny wywiad Prezydenta Słupska i jego partnera.

"W 2002 roku przeczytałem w "Życiu Warszawy" relację z konferencji prasowej, zobaczyłem jego zdjęcie i pomyślałem, że moja wiedza przyda się takiej organizacji (Kampanii przeciw Homofobii). A poza tym bardzo mi się spodobał na tym zdjęciu. Przez dwa, trzy miesiące spotykaliśmy się na gruncie zawodowo-organizacyjnym" - mówi "Elle" Krzysztof Śmiszek o poznaniu Roberta Biedronia.

Artykuł taki jak ten publikowany przez "Elle", magazyn o zasięgu ogólnopolskim i dużej popularności, uwidacznia jak powoli zmienia się dyskurs medialny dotyczący kwestii LGBT w Polsce. Temat przestaje być jedynie materiałem dla prasy branżowej. Dzięki takim tekstom o miłości zaczynamy mówić otwarcie, bez katolickiej pruderii i niepotrzebnych uprzedzeń. Z pewnością redakcja magazynu "Elle" liczyła się z potencjalnym atakiem, a może nawet ze spadkiem sprzedanych egzemplarzy. Jednak zdecydowali się zaryzykować, by zabrać głos w ważnej kwestii jaką jest popularyzacją tolerancji i zrozumienia.

(ng)
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (30)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Podpis (?) 11.03.2015 19:00
Brawo Panie Biedroń Jestem z Panem i Pana Konkubentem. Sam też chciałbym być, ale jestem w w małej iejscowoścci i tu mnie zlinczuj.
kayton (22) Kołobrzeg 11.03.2015 11:51
A co do Biedronia i samego artykułu... Jestem poruszona faktem, że ktoś tak znany tak bez skrępowania o tym mówi
kayton (22) Kołobrzeg 11.03.2015 11:50
Wybaczcie, ale moim zdaniem mimo wszystko w Polsce jest dużo innych, ważniejszych dla nas kwestii, którymi politycy wyższej czy niższej rangi powinni się zająć, niż sprawa równości, która i tak będzie się ciągnąć kolejne lata, bo kościół katolicki i mentalność Polaków po prostu blokuje pewnym ludziom, którym na tym zależy kroki. Lepiej skupić się na ratowaniu naszego kraju przed masową migracją młodych za granicę i polepszeniu opieki socjalnej i medycznej.
-mike- (35) Warszawa 10.03.2015 22:08
upstairs_at_you:
-mike-:
Hrabina:
-mike-:
upstairs_at_you:
-mike-:
Po objęciu urzędu prezydenta zapomniał o tym, że jest gejem i zajmuje się wszystkim, tylko nie poprawą sytuacji LGBT w Polsce.

Joke?

Niestety rzeczywistość... Potrafisz wskazać projekty i inne działania na rzecz LGBT, które Biedroń zapowiedział jako prezydent?

Pan Biedroń twierdzi, że jest już zmęczony walką o zw.partnerskie, która nie przynosi efektów. Poświęcił wiele lat swojego życia walcząć z homofobią, napisał książkę.
Biedroń już robił wiele dla naszego środowiska LGBT. Może czas wymagać od innych i od samych siebie?

Problem polega na tym, że Biedroń nie istnieje bez kwestii LGBT. Bez tego w ogóle nie byłoby go w polityce. Jeśli jak piszesz "jest już zmęczony" to po co sobie oraz innym gitarę zawracać pchaniem się do polityki oraz kreowaniem się na największego lidera naszej społeczności?

Biedroń coś robi - źle. Bo przegięty, nie tak ubrany, a wogóle szkodnik jakiego LBGT w Polsce jeszcze nie widziało.
Biedroń nic nie robi - też źle. Zastanawiam się dlaczego? Bo już nie szkodzi LGBT tak jak kiedyś? Kij ma jednak dwa końce...

Nie winię Biedronia, bo on jak każdy ma swoje interesy. Bycie politykiem stało się jego sposobem na życie. Widocznie bycie społecznikiem mu nie odpowiadało. Jeśli kogokolwiek tu winić to media za to, że lansują go jako największego i jedynego (o zgrozo!) lidera LGBT w Polsce.

Określanie "coś robi" na objęcie przez niego prezydentury należy traktować jak kolokwializm. Biedroń uciekł z tonącego statku i sprytnie to sobie obmyślił wynajdując miasto, z którego ówczesnym i znienawidzonym prezydentem przez miejscową społeczność będzie mu łatwiej wygrać. Również z uwagi na fakt niewielu kandydatów. Naprawdę nie widzę czego innego mogła szukać taka osoba jak Biedroń pchając się na urząd prezydenta. W Słupsku ani nie mieszkał, ani się nie urodził, ani nie miał nic wspólnego. Jego kandydatura to cynizm w czystej postaci i zapewnienie sobie dobrej pensji na kolejne lata, gdyż na Sejm w kolejnej kadencji szans nie miał już żadnych po rozpadzie TR. Równie dobrze co Biedroń prezydentem mógłby zostać Zdzichu sprzątający ulice. Naprawdę nie widzę jakie inne kwalifikacje poza LGBT ten pan posiada? Co on takiego osiągnął, czym zasłynął, żeby rządzić miastem? Napisał projekt ustawy o Związkach Partnerskich, który okazał się ochłapami i kpiną z oczekiwań społeczności gejów i lesbijek? Bądźmy poważni. Kiedyś zamieniłem z nim kilka zdań w Toro, fajnie nam się gawędziło. Też jestem gejem, to jednak za mało, abym skakał z radości z cynicznej decyzji Biedronia tylko dlatego, że też jest gejem. Tym bardziej, że aktualnie nie zajmuje się naszymi sprawa już wcale. To co teraz ma mnie obchodzić gej-prezydent małego miasta, w którym nie mieszka nawet 1% LGBT? Bądźmy poważni...
-mike- (35) Warszawa 10.03.2015 21:56
upstairs_at_you:
-mike-:
upstairs_at_you:
-mike-:
Po objęciu urzędu prezydenta zapomniał o tym, że jest gejem i zajmuje się wszystkim, tylko nie poprawą sytuacji LGBT w Polsce.

Joke?

Niestety rzeczywistość... Potrafisz wskazać projekty i inne działania na rzecz LGBT, które Biedroń zapowiedział jako prezydent?[/quote
A od kiedy to do obowiązków Prezydenta Miasta Słupska należy walka o poprawę sytuacji LGBT w Polsce??? (żeby jeszcze w Słupsku przynajmniej)

A od kiedy Biedroń zasłynął czymkolwiek innym? To jest właśnie to co cały czas podkreślam. Biedroń nie istnieje bez kwestii LGBT, a teraz udaje, że ma kwalifikacje do pełnienia urzędu prezydenta próbując zajmować się wszystkim, tylko nie LGBT.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 10.03.2015 18:27
-mike-:
Hrabina:
-mike-:
upstairs_at_you:
-mike-:
Po objęciu urzędu prezydenta zapomniał o tym, że jest gejem i zajmuje się wszystkim, tylko nie poprawą sytuacji LGBT w Polsce.

Joke?

Niestety rzeczywistość... Potrafisz wskazać projekty i inne działania na rzecz LGBT, które Biedroń zapowiedział jako prezydent?

Pan Biedroń twierdzi, że jest już zmęczony walką o zw.partnerskie, która nie przynosi efektów. Poświęcił wiele lat swojego życia walcząć z homofobią, napisał książkę.
Biedroń już robił wiele dla naszego środowiska LGBT. Może czas wymagać od innych i od samych siebie?

Problem polega na tym, że Biedroń nie istnieje bez kwestii LGBT. Bez tego w ogóle nie byłoby go w polityce. Jeśli jak piszesz "jest już zmęczony" to po co sobie oraz innym gitarę zawracać pchaniem się do polityki oraz kreowaniem się na największego lidera naszej społeczności?

Biedroń coś robi - źle. Bo przegięty, nie tak ubrany, a wogóle szkodnik jakiego LBGT w Polsce jeszcze nie widziało.
Biedroń nic nie robi - też źle. Zastanawiam się dlaczego? Bo już nie szkodzi LGBT tak jak kiedyś? Kij ma jednak dwa końce...
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 10.03.2015 18:22
-mike-:
upstairs_at_you:
-mike-:
Po objęciu urzędu prezydenta zapomniał o tym, że jest gejem i zajmuje się wszystkim, tylko nie poprawą sytuacji LGBT w Polsce.

Joke?

Niestety rzeczywistość... Potrafisz wskazać projekty i inne działania na rzecz LGBT, które Biedroń zapowiedział jako prezydent?[/quote
A od kiedy to do obowiązków Prezydenta Miasta Słupska należy walka o poprawę sytuacji LGBT w Polsce??? (żeby jeszcze w Słupsku przynajmniej)
Gibson95 (22) Kraków Poznań 10.03.2015 15:51
-mike-:
deng zgao ping:
A jak ich relacje mozna nazywać związkiem? Związek to wspólnota ducha i ciała a im co najmniej wspólnota ciała nie wychodzi o czym świadczy chociażby szukanie sexu na portalach.

Od kiedy szukanie seksu na portalach ma związek z orientacją? W internecie seksu szuka część osób (bo nie wszyscy jak sugerujesz) zarówno homo jak i hetero. Co więcej o wiele więcej jest tego typu portali z ofertą dla hetero niż homo.



Zgadzam się to że są to portale randkowe,nie oznacza że ludzie zakładają tak konto by znaleźć kogoś tylko na "numerek" po prostu szukają wszelkiego sposobu by znaleźć tego jedynego/jedyną
-mike- (35) Warszawa 10.03.2015 11:38
deng zgao ping:
A jak ich relacje mozna nazywać związkiem? Związek to wspólnota ducha i ciała a im co najmniej wspólnota ciała nie wychodzi o czym świadczy chociażby szukanie sexu na portalach.

Od kiedy szukanie seksu na portalach ma związek z orientacją? W internecie seksu szuka część osób (bo nie wszyscy jak sugerujesz) zarówno homo jak i hetero. Co więcej o wiele więcej jest tego typu portali z ofertą dla hetero niż homo.
deng zgao ping (?) 10.03.2015 8:48
A jak ich relacje mozna nazywać związkiem? Związek to wspólnota ducha i ciała a im co najmniej wspólnota ciała nie wychodzi o czym świadczy chociażby szukanie sexu na portalach.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek. Historie prywatne Zdjęcia do artykułu magazynu "Elle" pt. "Układ idealny" autorstwa Agnieszki Kuleszy i Łukasza Pika.